83 yıldır ekonomiye destek sağlıyor

0 0
Read Time:56 Second

Bankadan yapılan açıklamada, “Halkbank, yeni yaşına girerken kredilerinde büyüklüğünü 200 milyar TL’ye, pazar hissesini ise yüzde 21.5 düzeyine taşıyarak bölümdeki önder pozisyonunu korudu. Son 4 yılda ulusal iktisada sağladığı 1.1 trilyon TL’yi aşan dayanak ile gerçek dalın her vakit yanında olduğunu kanıtladı.

Ahilik geleneğinin bugünkü temsilcisi olan esnaf ve sanatkarlara, 2002 yılından bu yana kullandırılan kredilerin yüzde 64’üne karşılık gelen 109 milyar TL’yi, son 4 yılda tahsis etti. Bu çalışmaların sonucunda, pandemi sürecini en âlâ yöneten banka olarak halkımızın takdirini kazandı” sözlerine yer verildi Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Üreten Türkiye’nin güçlü bankası olarak 83 yıldır ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkımızı faal formda ortaya koyuyoruz.

KOBİ’LER İÇİN UZMAN

Bilhassa KOBİ bankacılığı alanındaki uzmanlığımızla gerçek dalın gereksinimlerine karşılık veren eser ve hizmetler geliştirmekte, kredilerimizle küçük işletmelerin büyük sanayi kuruluşlarına dönüşmesine katkı sağlamaktayız. Ayrıyeten, ferdi müşterilerimize sağladığımız imkanlarla da toplumsal ömür kalitesinin yükselmesine takviye veriyoruz. 83’üncü yılımızda muhtaçlığı olan tüm kısımların yanında olmaktan ve büyüyen ülkemize sorumluluk içinde hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz. Halkbank, bundan sonra da ‘Önce Halk, sonra Bankayız’ yaklaşımıyla ülkemizi gelecek maksatlarına ulaştırmak için çalışmaya devam edecektir” diye konuştu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %