Adobe, Fox ve Smith & Wesson piyasa öncesinde yükselişte

0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Müellif: Peter Nurse 

Investing.com-

Adobe (NASDAQ:ADBE) %2,8 yükseldi. Yazılım devinin ikinci çeyrek sonuçları, gitgide dijitalleşen dünya sayesinde amaçları kolaylıkla aştı.

Fox Corp (NASDAQ:FOX) %1 artış yaşadı. Şirket, pay geri satın alma planına 2 milyar dolar daha ekleyerek yetki verilen toplam ölçüsü 4 milyar dolara çıkaracağını duyurdu.

Smith & Wesson (NASDAQ:SWBI) %4,5 çıkar elde etti. Silah üreticisi çeyrek periyot içi güçlü sonuçlar paylaştı, yeni bir pay geri alım programı ve daha yüksek temettü duyurdu.

Lennar (NYSE:LEN) %1,4 artış yaşadı. Goldman Sachs (NYSE:GS), sıcak konut piyasasında yaklaşık %50 artış yaşanacağını düşünerek gayrimenkul şirketinin tavsiyesini ‘nötr’den ‘al’a çıkardı.

Athira Pharma (NASDAQ:ATHA) %39 kaybetti. Şirket, CEO’su Leen Kawas’ı “Dr. Kawas’ın Washington Eyalet Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği doktora araştırmasıyla ilgili” bir incelemeyi tamamlaması nedeniyle süreksiz müsaadeye çıkardı.

Delta Air Lines (NYSE:KOL) %0,2 ve Alaska Air (NYSE:ALK) %0,2 yükseldi. Wolfe Research, şirketlerin değerli ölçülerde nakit toplamaya muhtaçlık duymadan salgını atlatabildiğine işaret ederek her iki havayolu payının de derecesini ‘düşük performans’ ile ‘eşit performans’tan ‘üstün performans’a çıkardı.

Codexis (NASDAQ:CDXS) %3,1 kıymet kazandı. Enzim mühendisliği şirketi, global bir ilaç şirketinden 13,9 milyar dolarlık sipariş aldığını duyurdu ve mali 2021 yılı için kılavuzunu yükseltti.

Orphazyme (NASDAQ:ORPH) %50 üzerinde kayıp yaşadı. FDA, şirketin, bilinen az bir genetik bozukluk için bulduğu deneysel tedaviyi reddetti.

Biogen (NASDAQ:BIIB) %1,6 artış gösterdi. Piper Sandler, yeni onaylanan Alzheimer ilacı Aduhelm’in olası başarısına değinerek şirketin payını ‘nötr’den ‘al’a çıkardı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %