Alman otomotiv devi Volkswagen’in yaptığı 1 Nisan şakası başına bela açtı

0 0
Read Time:50 Second

Alman araba devi Volkswagen’in “1 Nisan şakası” haberi başına bela açtı. Haberde, Volkswagen’in Amerika ünitesinin ismi “Voltswagen” olacağı açıklanmıştı. Daha sonra ise bunu 1 Nisan latifesi olduğu tabir edilmişti. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, şirketin ABD ünitesinin isminin “Voltswagen of America” diye değiştirildiği formunda yapılan latifenin payları nasıl etkilediği ve rastgele bir maddeyi ihlal edip etmediği konusunda soruşturma başlattı.

EZKAZA PAYLAŞMIŞ ÜZERE YAPTILAR

Şirket 29 Mart’ta “Voltswagen” isminin geçtiği bir basın bültenini ezkaza paylaşmış süsü vermiş, sonraki gün bu değişikliğin gerçek olduğu tarafında bir açıklama yapmıştı. Reuters ve Associated Press üzere büyük haber kuruluşları bu gelişmeyi gerçekmiş üzere geçmişti. Çünkü kuruluşlar, Volkswagen yetkililerinin kendilerine isim değişikliğini onayladığını bildirmişti.

PAYLARI YÜZDE 12,5 ORANINDA YÜKSELDİ

Gelen reaksiyonların akabinde 31 Mart’ta, bunun elektrikli araçlara olan bağlılığı gösterme maksadıyla yapılan bir latife olduğu açıklanmıştı. Lakin şirketin pay senetleri bu süreçte yüzde 12,5 oranında yükselmeyi görmüştü. Latife olduğunun açıklanmasından sonraki birkaç gün de yükselmeye devam etmişti. Bununla birlikte New York Times’ın haberinde Volkswagen’in önemli bir cezayla müsabaka ihtimalinin düşük olduğu yazıldı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %