Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 36 Milyar TL’ye Yaklaştı

0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Anadolu Hayat Emeklilik, 2021 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Ferdi emeklilik fon büyüklüğü toplamında özel emeklilik şirketleri ortasındaki kesim liderliğini sürdüren şirket, geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran etkin büyüklüğünü yüzde 29,5 oranında artırdı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, 2021 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarına ait yaptığı değerlendirmede;

“Salgının günlük hayat ve iktisat üzerindeki tesirlerinin devam ettiği, finansal piyasalarda değerli dalgalanmaların yaşandığı yılın birinci üç aylık devrinde istikrarlı büyümemizi sürdürdük. Faal büyüklüğünde, özkaynaklarda, emeklilik ve hayat varlıklarında enflasyonun üzerinde büyüdük. Faal büyüklüğümüz 35,6 milyar TL’yi aşarken, özkaynaklarımız 1,3 milyar TL’ye yaklaştı. Net kârımız 132,9 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran tahliller üretmek öncelikli amaçlarımız ortasında. Bu devirde de dijital kanallardaki çalışmalarımızı kesintisiz olarak sürdürdük. Kurumsal internet sitemiz üzerinden online satışına başladığımız eserlerimize yenilerini ekledik.

Ferdi emeklilik iştirakçilerimizin birikimlerinin, kendilerine en uygun fonlarda değerlendirilmesini hedefleyen robot fon danışmanlığı hizmetimiz FonMatik ROBO, büyümeye devam etti. İştirakçi sayısı 50 bini, fon büyüklüğü 2,1 milyar TL’yi aştı.

Mart ayında açıklanan İktisat Reformları’nda 18 yaşından küçüklerin Ferdî Emeklilik Sistemine (BES) dahil edilmesi, BES ile sıhhat, hayat, eğitim sigortası üzere özel garantilerin cazip imkanlarla bütünleşik bir garanti paketi biçiminde sunulması, BES dışında özel emeklilik hizmeti veren sandık, vakıf, vb. kuruluşlar nezdindeki birikimlerin 2023 yıl sonuna kadar BES’e transfer imkanının sağlanması konuları da yer aldı. Bu yıl içinde hayata geçmesi planlanan bu konuların kesimimizin büyümesine çok kıymetli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %