Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor

0 0
Read Time:1 Minute, 26 Second

Başkent yıllar sonra birinci sefer bir kürek yarışına mesken sahipliği yapacak. 24-26 Haziran 2022 tarihlerinde Ankara-Gölbaşı’nda gerçekleşecek Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası hakkında konuşan Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek “Gölbaşımız sporun merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kürekler 25 yıl sonra Gölbaşımızda çekilecek” dedi.

Başkentte düzenlenecek Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası için geri sayım başladı. Kürek atletlerinin uğraş edeceği yarışların hazırlıklarına Mogan Gölü’nde start verildi. Başkentte yirmi beş yıl ortanın akabinde küreklerin çekileceği yarışlarda, Gençler Türkiye Kupası ile Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışları da eş vakitli olarak gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından yüksek iştirakin beklendiği yarışlarda Ankara, çeyrek asır sonra birinci defa kürek yarışlarına konut sahipliği yapacak. 25 yıl sonra Gölbaşı Mogan Gölü’nde çekilecek olan küreklere şahitlik etmekten ötürü duyduğu memnunluğu lisana getirerek kelamlarına başlayan Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek “Göreve birinci geldiğimiz günden bu vakit dilimine kadar Gölbaşı’nı sanat, spor, iktisat ve turizmin başşehri yapacağımızın kelamını vermiştik. Artık bu kelamların gerçek olduğunu görmek bizleri çok memnun ediyor. Başkentimiz hak ettiği yere gelecek” dedi.

Genç sportmenler Gölbaşı’nda kürek çekecek

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası, 24-26 Haziran 2022 tarihlerinde Ankara-Gölbaşı’nda gerçekleştirilecek. Bin ve 2 Bin metrelik parkurlarda gerçekleştirilecek olan yarışların Gençler Türkiye Kupası ayağında Bayanlar ve Erkekler klasmanında Genç, Yıldız ve Küçük kadro atletleri Tek İkili, İki Tek, İki İkili, Dört Tek, Dört İkili ve Sekiz İkili kategorilerinde yarışacak. Deniz Küreği Türkiye Kupası ayağında ise Bayanlar, Erkekler ve Mix klasmanında Genç, Büyük ve Master ekipleri uzunluk gösterecek. Elemelerin 24 Haziran, kupa yarışlarının ise 25-26 Haziran’da yapılacağı ve üç gün boyunca sürecek yarışlara Başşehir sakinlerinin ağır ilgi göstermesi bekleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %