Antalya Büyükşehir Belediyesi Marmaris’in yardımına koştu

0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Marmaris’te çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına dayanak olmak için itfaiye takımı ve iş makineleri gönderdi. Gece saatlerinde yangın yerine ulaşan Büyükşehir grubu, söndürme çalışmalarına dayanak veriyor.

Manavgat’ta geçen yıl Türkiye’nin en büyük orman yangınlarından birini yaşayan Antalya, orman yangını çıkan Marmaris’in yardımına koştu. Marmaris’in Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisi Amazon Koyu’nda çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları sürerken, Antalya Büyükşehir Belediyesi, yangını haber alır almaz bölgeye takviye grubu göndermek için harekete geçti.

7 ARAÇ 17 İŞÇİ YANGINA DAYANAK VERİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yangını haber alır almaz iki arozöz ve iki itfaiye aracı, bir tır, bir dozer, bir işçi taşıyıcı araç ve 17 işçisi süratle bölgeye sevk etti. Gece saatlerinde yangın alanına intikal eden Büyükşehir takımı, AFAD uyumunda söndürme çalışmalarına dayanak vermeye başladı.

ÇOK ÜZGÜNÜZ

Marmaris’te meydana gelen orman yangını için çok üzgün olduğunu söz eden Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, “Yangının bir an evvel denetim altına alınması için AFAD’ın talebi üzerine itfaiye takımlarımız, dozerimiz ve arozözümüz Marmaris’e gönderdik. İnşallah kısa vakitte yangın denetim altına alınır” dedi.

BİZ DE YAŞAMIŞTIK

İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim ve Tedbir Şube Müdürü Levent Okutan, “Geçen sene Manavgat bölgesinde çok büyük bir yangın yaşadık bu felakette bütün Türkiye’deki belediyeler bize takviye oldu birebir dayanağı biz de onlara göstermek için bugün buradayız. Marmaris yangınını haber alır almaz, Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’in talimatıyla bölgeye takviye grubu gönderdik. 2 arozözümüz Dalaman havaalanında helikopterlere su destek yapacak. İki itfaiye aracımız ve dozerimiz şahsen orman afet alanında yangına müdahale edecek” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %