Bağcılar’da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası’nın temeli atıldı

0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

Bağcılar Belediyesi tarafından yapılan ve ilçenin toplumsal hayatına bedel katacak olan Kent Kütüphanesi ve Tiyatro Binası’nın temeli düzenlenen merasimle atıldı. İçinde engelli, çocuk ve gençler için farklı kısımların bulunduğu kütüphane ve 422 kişi kapasiteli tiyatro projesinin yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor.

Bağcılar Belediyesi, ilçe sakinlerinin eğitim, toplumsal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak gayesiyle çok kıymetli bir projeyi hayata geçirdi. Bu kapsamda Sancaktepe Mahallesi’nde yapılan Kent Kütüphanesi ve Tiyatro Binası’nın temel atma merasimi düzenlendi.

Projenin bitmesini heyecanla bekliyorum

Temel atma programında bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirten Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Bir ili ilçeyi ne kadar abat ederseniz edin şayet kültür, sanata, gençlerin yetişmesine, bayanların toplumsallaşmasına yol açmazsanız yaptığınız her şey boşa gediyor. İlçemizde kütüphanelerimiz ve tiyatrolarımız var lakin bu proje, eksiksiz bir modül halinde ve her şeye ulaşabilecek lokasyon olarak da hoş yerde tasarlanmış bir proje. Bu projenin bitmesini heyecanla bekliyorum” dedi.

Gençlerin gelişimine dayanak vermek en kıymetli hedefimiz

Projenin ilçeye güzel olmasını dileyen Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir ise “Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Merkezi denilince ülkelerin medeniyetlerinin gelişimi ismine kıymetli ögeleri olduğunu tabir etmek gerekir. Bizim ecdadımız her vakit kütüphaneler kurmuş ve var olana da sahip çıkarak bedel göstermiştir. Kendi ilçemizde yeni kütüphaneler, tiyatro merkezleriyle kültürümüzü ve gençlerimizin gelecekle ilgili gelişimlerine de dayanak vermek en kıymetli hedefimizdir” diye konuştu.

İçinde 422 kişilik tiyatro salonu bulunuyor

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri birlikte butona basarak Kent Kütüphanesi ve Tiyatro Binası’nın temeline birinci harcı attı. İlçenin merkezi pozisyonundaki Bağcılar Meydanı’na yapılacak olan bina, 2 bodrum, yer ve 4 olağan kattan oluşuyor. İçerisinde 422 kişilik tiyatro salonu, 84 kişilik konferans salonu, gençlik kütüphanesi, genel kütüphane, sanat galerisi, multimedya kısmı, arşivler, toplantı salonları, atölyeler, etüt salonları, bireysel-toplu çalışma odaları, çocuk kütüphanesi, erişilebilir kütüphane ve toplumsal alanlar bulunuyor. 190 bin adet kitap kapasitesine sahip kütüphane, kıymetli bir gereksinimi karşılamış olacak. Projenin yıl sonunda bitmesi ve binanın hizmete açılması planlanıyor.

Siyaset ve tiyatro dünyasından isimler katıldı

Coşkulu temel atma merasimine; Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti Genel Merkez Dış Münasebetler Lider Yardımcısı Emre Ete, AK Parti Vilayet Lider Yardımcısı Cahit Altunay, Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, evvelki periyot Bağcılar Belediye lideri Lokman Çağırıcı, Ak Parti ilçe lideri Rüstem Tüysüz, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, tiyatrocu Ulvi Alacakaptan ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %