Başkan Taban Mahmudiye Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, Mahalle Buluşmaları programları kapsamında Mahmudiye Mahallesi sakinleriyle bir ortaya geldi. Şükrünaili Paşa İlkokulu bahçesinde yapılan programda, vatandaşlar bölgenin meselelerini direkt Lider Taban’a iletme fırsatı buldu.

Şehrin idaresine halkı da dahil ederek iştirakçi bir idare formu oluşturma ismine adımlar atan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda vatandaşın fikirlerine direkt ulaşabilmek ismine pandemi öncesi Mahalle Buluşması Programları tertip ediyordu. 2019 yılı yaz aylarında yapılan bu buluşmalara, pandemi sürecinde orta verilmişti. 2 yıllık orta sonrası Mahalle Buluşmaları evvelki hafta Yeniceköy Mahallesinde tekrar başladı.

VATANDAŞLARIN TALEP VE TEKLİFLERİ DİNLENDİ

Mahalle Buluşması programlarının ikincisi ise Salı akşamı Mahmudiye Mahallesinde gerçekleştirildi. Şükrünaili Paşa İlkokulu bahçesinde 19.30’da hazırlanan alanda, Belediye Lideri Alper Taban mahalle sakinleriyle bir ortaya geldi. Her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilmesi planlanan buluşmada, Belediye Lideri Alper Taban beraberindeki Lider Yardımcıları, Daire Müdürleri ve kurum temsilcileriyle birlikte vatandaşların sorularını yanıtlayıp talep ve tekliflerini dinledi.

Mahalle Buluşmasının açılışında Belediye Lideri Alper Taban kısa bir selamlama konuşması yaparak vatandaşları dinlemek istediklerini söyledi. Lider Taban, “Bugün sizlerle has dairede sohbet etmek için buradayız. Mahalle buluşmalarımıza pandemi sürecinde orta vermiştik. Tekrar başladık ve Mahmudiye Mahallemize de aslında iki sefer gelmiş olduk. Burada yapılan bir dizi çalışmalardan ötürü vatandaşlarımızın söyleyecekleri vardır diye düşündük. Birinci programımızı Yeniceköy Mahallemizde gerçekleştirmiştik” dedi.

İNEGÖL BELEDİYESİ TÜRKİYE’NİN EN SÜRATLİ ULAŞILAN KURUMU

Vatandaşları dinlemeye geldiklerini belirten Lider Taban, şöyle devam etti: “Aslında burada ben çok fazla konuşmak istemiyorum. Bu buluşmaların maksadı vatandaşlarımızı dinlemek. Vatandaşlarımızın niyetlerini öğrenmek ismine aslında ayrıca metotlar de geliştirmeye çalıştık. Şu anda İnegöl Belediyesi Türkiye’nin en süratli ulaşılan kurumu. Vatandaşlarımız meramını anlatmak için bizleri görmeyi beklemesinler. Bunları 153 sınırlarımıza, WhatsApp çizgimize bildirebilirler. Artık herkesin telefonu var. Anında bizlere ulaşabilirsiniz.”

“YAŞADIĞINIZ MUHİTİN MESELELERİNİ EN DÜZGÜN BİLEN SİZLERSİNİZ”

“Şehrimiz süratli büyüyor. Bu türlü bir gerçek var. Artan nüfusla birlikte muhtaçlıklar da doğuyor. Su, ulaşım, kimine okul, kimine servis, kimine çocuk parkı… Bunlar daima bizim sorumluluğumuzda olan işler. Örneği evvelki gelişimizde bulunduğumuz okulun önündeki alanda araç parklanması için bir düzenleme talep edilmişti, bu çalışma çabucak yapılarak hayata geçirildi. Bunlar hoş dokunuşlar. Bu muhitte yaşayan sizsiniz, meseleleri fark eden de sizsiniz. Yaşayan insan sıkıntıları daha güzel tespit edebiliyor. Kentimizin ne eksiği varsa bunları giderebilmek için bizlerin heyecanı var. Tüm kurumlarımız hizmet üretmek için çalışıyor. Lakin her şeye karşın eksik ve aksaklar olabiliyor. Bunları da sizlerden öğrenmek istiyoruz.”

Başkan Taban’ın açılış konuşmasının akabinde mikrofon vatandaşlara uzatıldı. Programa katılan vatandaşlar sıkıntılarını, istek ve şikayetlerini, bu meselelere ait tahlil tekliflerini Lider Taban ve takımına iletti. Belediye Lideri Alper Taban da iletilen problemlerle alakalı vatandaşı bilgilendirerek talepleri not aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %