Binance CEO’su LUNA ve UST’nin delist kararı hakkında detaylı açıklama yaptı

0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Investing.com – Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra takımının UST ve LUNA olayını ele alma formu konusundaki hayal kırıklığını lisana getirdi.

Kripto para piyasalarını kaosa sürükleyen UST ve LUNA çöküşünde Terra takımının izlediği yolu eleştiren Binance CEO’su memnuniyetsizliğini Twitter üzerinden lisana getirdi.

Terra ekosisteminin gerisindeki takım Terraform Labs, UST’ye yine istikrar kazandırılması için oylama sonucu aldığı son kararla milyarca LUNA basımı gerçekleşti. Bu süreçte Terra doğrulayıcıları Blockchain ağını askıya alarak borsalardan yapılan süreçleri de engelledi.

Binance CEO’su Terra grubunun kararları karşısında hayal kırıklığına uğradığını söyledi

Alınan kararla devasa ölçülerde LUNA basımından habersiz olan kullanıcılar ise düşük fiyatlardan LUNA alımına devam ettikçe daha büyük ziyanlara uğrayacaklardı. Binance CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunu münasebet göstererek yatırımcıları korumak ismine LUNA ticaretinin platformdan kaldırdığını lisana getirdi.

Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada genel olarak Binance’in kripto projelerine karşı tarafsız kalmaya yönelik bir siyaset çizdiğini lakin Terra krizinde kimi tavsiyelerde bulunduklarını söyledi.

Binance CEO’su gruptan ağı geri yüklemelerini fazladan basılmış LUNA’yı yakmalarını ve UST sabitleyicisini kurtarmalarını talep ettiklerini lisana getirirken takımdan olumlu bir karşılık alamadıklarını açıkladı.

Başka yandan Axie Infinity olayında grubun sorumlu bir halde davranarak Binance ile sıkı bir bağlantıya girdiklerini söyleyerek karşılaştırma yapan Zhao, 550 milyon dolarlık Ronin hack olayı krizinin âlâ yönetildiğini savundu.

“Askıya alma süreci kolay bir karar değil”

Binance CEO’su LUNA ticaretinin platformdan kaldırılmasının kolay alınmış bir karar olmadığını da kelamlarına ekledi. Bunun yanında kullanıcılar, Binance’in bu kararına sert reaksiyon gösterdi. Tenkitler ortasında yatırımcılar zati büyük ziyanlar etmişken kararın geç alındığı yorumu bulunurken kimi yatırımcılar delist kararının yanlış olduğunu savundu.

Binance tarafından yapılan duyuruda LUNA ve UST’nin borsanın pasif gelir elde etme platformu Binance Earn’den de çıkarıldığı belirtildi. Kullanıcıların Binance Earn’de bulunan LUNA ve UST kripto paraları, otomatik olarak spot cüzdanlarına aktarıldı.

Müellif: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %