Binance, Terra (LUNA) vadeli işlemlerinin kapatıldığını duyurdu

0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second

Investing.com – Terra ekosisteminin mahallî tokeni LUNA’da hür düşüş devam ederken kripto para borsası Binance, bugün LUNA vadeli süreçlerinin kaldırıldığını duyurdu.

Kıymeti 0,02 dolara kadar düşen LUNA için Binance vadeli süreç pazarında bir aksiyon alınarak token marjlı LUNA kalıcı mukavelelerinin bugünden itibaren listeden kaldırılacağı duyuruldu. Bunun yanında Binance, USDT marjlı LUNA kalıcı mukaveleleri için kaldıraç ve marj katmanlarını da güncelleme kararı aldı. Alınan karar nazaran USDT marjinli LUNA kalıcı kontratları için azami kaldıraç oranı 8x’e düşürüldü.

Dünyanın en yüksek süreç hacmine sahip olan kripto para borsası Binance, LUNA ve UST kripto paralarında sert düşüşlerin başladığı bu hafta, aldığı öbür bir kararla çok talep ve ağdaki yavaşlamayı münasebet göstererek LUNA ve UST çekimlerini askıya aldığını duyurmuştu.

Binance, LUNA çekim süreçlerini askıya almaya devam ediyor

Kripto para borsası tarafından yapılan en son duyuruda ise Terra (LUNA) ağ tıkanıklığıyla ilgili bir güncelleme yayımlandı. 

Binance, son duyurusunda Terra ağının aralıklı olarak Binance’te yüksek hacimli olarak bekleyen fon çekme süreçlerinden ötürü yavaşlık ve tıkanıklık yaşadığını bildirdi. Kripto borsası, buna bağlı olarak yüksek ölçüde bekleyen çekim süreçlerinden ötürü süreçlerin süreksiz olarak askıya alınmaya devam ettiğini duyurdu.

Geçen ay 40 milyarı doları aşan piyasa pahasına sahip olan LUNA, kısa bir vakit diliminde yaklaşık 39,5 milyarlık piyasa pahası kaybına uğradı. Bilgiler, şu an LUNA’nın 300 milyon dolar piyasa bedeliyle 113. sıraya gerilediğini gösteriyor. Geçen hafta en büyük 10 kripto paradan biri olan LUNA’nın fiyatı, an prestijiyle 0,09 dolar bandında bulunuyor.

Muharrir: Günay Caymaz 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %