Bitexen 10 Yeni Coin Listeledi

0 0
Read Time:4 Minute, 13 Second

Yatırımcılarına sunduğu kripto paralara her geçen gün yenilerini ekleyen Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, son güncelleme ile birlikte STX, REEF, TVK, BAKE, COTI, FLM, CHR, ORN, MITH ve SAND kripto paralarını da platformuna ekledi.

Türkiye’nin en geniş eser yelpazesine sahip Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, platformuna yeni kripto paralar eklemeye devam ediyor. Son güncellemeyle birlikte STX, REEF, TVK, BAKE, COTI, FLM, CHR, ORN, MITH ve SAND kripto paralarını platformuna ekledi. Bitexen böylelikle, mevcut kripto para sayısını 119, süreç çiftini ise 13.806’ya çıkarttı. Bitexen, kendi yerli kripto parası EXEN Coin’in de yer aldığı en geniş eser çeşitliliği ve süreç imkanıyla Türkiye’deki liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Bitexen’in platformuna eklediği yeni kripto paralar şöyle;

CHR; Chromia merkeziyetsiz uygulamalar için ölçeklenebilirlik sıkıntılarını çözmeyi amaçlayan bir blokzincir platformudur. Blokzincir oluşturmak için kendi doğrulayıcı ağını kullanması bakımından birçok platforma benzese de her doğrulayıcının kendisine ilişkin bilgi tabanı olması bakımından özgün bir yapıya sahiptir. 2014 yılından beri kripto kesiminde faaliyet gösteren İsveç menşeli ChromaWay tarafından piyasaya sürülen platform, Ethereum’daki sharding gibisi bir sistemle çarçabuk yan zincirler oluşturularak geliştiricilerin daha tanıdık olduğu lisanlarda; kendi token’lerine, süreç fiyatı ünitelerine ve yönetişim sistemlerine sahip uygulama geliştirmesine imkân tanımaktadır. Süreçlerin düşük fiyatlarla ve azamî 2 saniyede gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

ORN; Orion Protocol kripto piyasasındaki merkezi ve merkeziyetsiz olmak üzere çok sayıda dijital varlık platformunun sahip olduğu bütün likiditeyi tek bir merkeziyetsiz platformda birleştirerek tek bir API aracılığıyla kullanıcılara sunmaktadır. Bu biçimde kullanıcıların kripto alım satım tecrübesini kolaylaştırmakta ve çok sayıda platformu kullanmanın beraberinde getirdiği riskleri minimize etmektedir. Kullanıcının Orion aracılığıyla verdiği buyruklar birden çok platforma yönlendirilmekte ve bunlar ortasında en uygun fiyatı bularak buyrukları gerçekleştirmektedir. Bu formda çok farklı bilgi ve API tipini de birleştirerek entegre bir portföy idaresi ortaya koymaktadır.

MITH; Mithril, kullanıcıların ürettiği içerikler için ödüllendirildiği merkeziyetsiz bir toplumsal medya platformudur. İçerik üreticileri aldıkları beğeni, yorumlar ve paylaşımlarla orantılı bir formda ödül almaktadır. Mevcut toplumsal medya platformlarıyla gerçekleştirdikleri iş birliktelikleri sayesinde ekosistemini geliştiren merkeziyetsiz Mithril ağındaki toplumsal medya, arkadaşlık ve yayıncılık uygulamaları kullanarak ERC-20 standardına uygun MITH token’i harcanıp kazanılabilmektedir. Bu sürece toplumsal madencilik ismi verilmiştir. Mithril Vault cüzdanı bu tokenlerin saklanması ve öbür token’larla değiştirilmesi için kullanılabilmektedir.

SAND; The Sandbox; Ethereum blokzincirinde geliştirilmiş, kullanıcıların bir oyun içerisinde dijtal varlık oluşturup bunların alım satımını gerçekleştirebildiği bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Merkeziyetsiz otonom tertip ve eşsiz token (NFT) tecrübesini birleştiren bu platform, kullanıcıların oyun oynayarak çıkar elde edebilmesini sağlayarak blokzincir dünyası ve oyunları birbirine daha da yakınlaştırmayı amaçlamaktadır. Platformun hizmet tokeni SAND, oyun içerisinde alım satım yapılabilmesini sağlamaktadır.

Reef Finance (REEF); Reef finance, DeFi (merkeziyetsiz finans) için bir ekosistemdir. Polkadot tarafından takviyeli olan bu proje, birçok zincirli akıllı getiri motoru ve likidite toplayıcısıdır. Reef Finance ferdî yatırımcılara teknik mahzurlar ve karmaşık yollar olmadan merkeziyetsiz finansa erişmenin bir yolunu sunmaktadır. Reef Finance bu sayede merkeziyetsiz finans eserlerinin benimsenmesinde kıymetli bir rol oynamaktadır. Reef Finance’in mahallî kripto para ünitesi ise REEF’tir. REEF, platform üzerindeki idare ve karar verme süreçlerinin yanı sıra ağdaki tüm süreç fiyatları için de bir ödeme yoludur.

Stacks (STX); Eski ismi Blockstack olan bu proje 2020 yılı 4. çeyreğinde Stacks ismini almıştır. Stacks Bitcoin’e akıllı mukaveleleri ve merkeziyetsiz finans uygulamalarını getirmek gayesiyle oluşturulmuştur. Stacks, Bitcoin’in muhafazakâr yapısına dokunmadan bu süreçleri gerçekleştirebilmektedir. Projenin mahallî kripto para ünitesi ise STX’dir. STX, akıllı kontratların yürütülmesini teşvik etmek ve süreçleri işlemek için Stacks 2.0 blokzincirine yeni dijital varlıkları kaydetmek için kullanılan kripto para ünitesidir.

COTI (COTI); COTI, kuruluşların kendi ödeme tahlillerini oluşturmasının yanı sıra vakitten ve paradan tasarruf etmek için rastgele bir para ünitesini dijitalleştirmesine imkan tanıyan birinci kurumsal seviyede fintek platformu olarak kendisini pazarlamaktadır. COTI, merkeziyetsiz ödemeler için optimize edilmiş ve traderlar, hükümetler, ödeme uygulamaları ve sabit kripto para ihraççıları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış dünyanın birinci blokzincir protokollerinden biridir.

Flamingo (FLM); Flamingo, NEO blokzinciri üzerinde yer alan bir merkeziyetsiz finans platformudur. Flamingo merkeziyetsiz finans uygulamalarını tek bir ekosistemde birleştirmektedir. Flamingo tıpkı vakitte bir çapraz blokzincir varlık ağ geçidi, likidite havuzu ve merkezi olmayan bir idare tertibidir.

BakeryToken (BAKE); BakerSwap ekosisteminin bir kesimi olan BakeryToken Eylül 2020’de piyasaya sürülmüştür. Likidite sağlayıcıları, BakerySwap’in alım satım fiyatlarından hisse almak ve BakerySwap’in yönetişim sürecinin bir kesimi olarak oylamaya katılmak için kullanılabilen BAKE Tokenleri ile ödüllendirilmektedir. BakerySwap, Binance Smart Chain’e (BSC) dayalı, merkezi olmayan bir otomatik pazar oluşturma (AMM) protokolüdür.

Terra Virtua Kolect (TVK); Terra Virtua Kolect, NFT sanatkarlarının ve koleksiyoncularının etkileşime girmelerine imkân sağlayan bir NFT pazar yeridir. Terra Virtua Kolect, PC, Taşınabilir ve VR dahil olmak üzere tüm alanları kapsamakta ve bu platformlarla etkileşim içerisine girmeye imkan sağlamaktadır. Terra Virtua, kullanıcıların hem çevrimiçi hem de sanal gerçeklik yoluyla deneyimlenebilen dijital sanata sahip olmalarını sağlamakta ve kullanıcılara bu dijital varlıkların topluluk içinde alınıp satılması imkanını vermektedir.

Bitexen Teknoloji A.Ş. Hakkında

2018 yılında İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulan Bitexen Teknoloji A.Ş., geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek bölümünün öncü şirketleri ortasında yer alıyor. Türkiye’nin birinci ulusal Coin’i olan EXEN Coin’i dala sunan şirket, Türkiye’nin en geniş eser çeşitliliği ve süreç imkânı sunan Dijital Para Alım Satım Platformu Bitexen ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %