Blackrock CEO’su kripto para birimleri hakkında konuştu

0 0
Read Time:45 Second

Kripto para ünitelerinin kurumsal firmalar tarafından benimsenmesinin arttığı bir vakitte, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, gözlerini kripto para piyasasına çevirmiş üzere gözüküyor.

Ocak ayında Bloomberg, Blackrock’ın iki fonuna uygun yatırımlar olarak Bitcoin vadeli süreçlerini eklediğini bildirdi. Ayrıyeten şirket birinci defa müşterilerine kripto para süreci teklif etmiş oldu.

Varlık yöneticisi Blackrock, Mart ayında yaklaşık 6,5 milyon dolar pahasında küçük bir konum satın alarak CME Bitcoin vadeli süreç kontratlarına başlamış oldu.

AUM’da (Yönetim Altındaki Varlıklar) 8,67 trilyon dolarlık bir meblağ firma için açıkça değersizdi lakin bu olay sanayi devlerinin nihayet dikkatlerini kripto paralara çevirdiğini gösteren bir işaretti.

Blackrock’ın son vakitlerde, kripto paralara yatırım olarak bakmaya başladığı da aşikar. Geçen haftalarda bir röportajda, Blackrock CEO’su Larry Fink kripto paralar için şunları söyledi:

Blackrock, kripto paralara müspet bakıyor ve bu iyimserliğine karşın, kripto para ünitelerinin prestiji paranın yerini alıp alamayacağına dair kuşkularını gidermiş değil.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %