Borsa günü yüzde 1,54 kayıpla tamamladı

0 0
Read Time:45 Second

BIST 100 endeksi, evvelki kapanışa nazaran 39,02 puan azalırken, toplam süreç hacmi 36,1 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 2,25 ve holding endeksi yüzde 0,86 bedel kaybetti. En fazla kazandıran kesimler, yüzde 0,43 ile ticaret, en çok kaybettiren ise yüzde 3,50 ile madencilik oldu.

Analistler, resesyon ve enflasyon tasaları ortasında piyasalırın karışık bir seyir izlendiğini, yarından itibaren ağırlaşacak makroekonomik bilgilerdeki işaretlerin piyasaların tarafı üzerinde tesirli olmasının beklendiğini söyledi.

Yarın Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) düzenlediği Merkez Bankacılığı Forumu’nda ECB Lideri Christine Lagarde, ABD Merkez Bankası (Fed) Lideri Jerome Powell ve İngiltere Merkez Bankası (BoE) Lideri Andrew Bailey’in açıklamalarının piyasaların odağında bulunacağını belirten analistler, bilgi gündeminde ise yurt içinde ekonomik inanç endeksi, yurt dışında ise ABD’de büyüme, Avro Bölgesi’nde tüketici inanç endeksi ve Almanya’da enflasyonun öne çıkacağını aktardı.

Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.480 puanın takviye, 2.560 düzeyinin direnç pozisyonunda bulunduğunu belirtildi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %