Brezilya’nın en büyük dijital bankası Bitcoin ve Ethereum ticaretine başlıyor

0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Investing.com – Brezilya’nın en büyük dijital bankası Nubank, yakın vakitte Bitcoin ve Ethereum ticaretine başlayacağını duyurdu. 

Nubank’ın müşterileri, Bitcoin ve Ethereum alım ve satım süreçlerini banka hesapları aracılığıyla yapabilecekler. Kripto para ticaretini kolaylaştırmayı sağlayan Nubank, ayrıyeten bünyesinde ticareti yapılabilecek kripto para sayısını artıracağına dair ipucu da verdi. 

Dijital banka tarafından sunulacak hizmetin Blockchain altyapısı ise Paxos tarafından sağlanacak. Banka, Mayıs ayında kademeli olarak başlatmayı planladığı kripto para ticaretinin Haziran ayı prestijiyle tüm müşterilerin hizmetine sunulacağını bildirdi. 

Nubank CEO’su David Velez, kripto paraların Latin Amerika’da büyüyen bir trende sahip olduğunu bu varlıkların bölgede dönüşüm potansiyeline sahip olduğunu söyledi. 

Nubank düşük süreç imkanı sunacak

Bu ay kripto para ticaretine başlayacak olan dijital banka, en düşük süreç limitini 1 Brezilya reali (0,19 dolar) olarak belirledi. Böylelikle banka, kripto ticaretini tabana yayma niyetini de ortaya koymuş oldu. 

Bu gelişmenin yanında Nubank, nakit rezervlerinin yüzde 1’ini Bitcoin olarak tutmaya karar verdiğini açıkladı. Öteki bir Latin Amerika ülkesi olan Arjantin’de ise ülkenin merkez bankası, yakın vakitte bankaların kripto para hizmetini sunmasını yasakladı. 

Nubank, Latin Amerika’nın en büyük fintek bankası olarak biliniyor. Yeni jenerasyon bankacılık hizmetleri sunan finans kuruluşunun yatırımcıları ortasında Berkshire Hathaway ve Sequoia Capital bulunuyor.

Nubank’ın Bitcoin ve Ethereum ticaretine başlama kararı, kripto piyasalarında sert düşüşlerin yaşandığı trajik bir periyoda denk geldi. Bitcoin (BTC), bugün 26.700 dolara kadar düştükten sonra gün içi süreçlerde 28.000 dolara geri döndü. Ethereum (ETH) ise bugün 1.800 doları gördükten sonra hafif bir toparlanmayla 1.900 dolar bandına döndü. 

Müellif: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %