“Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde Edis sıra dışı bir geceye imza attı!

0 0
Read Time:2 Minute, 27 Second

Müzik dünyasında bilgisi, tecrübesi ve gerçekleştirdiği projeleriyle öne çıkan Can Şengün’ün birbirinden kıymetli sanatkarların yer aldığı ve izleyicilerine unutulmaz anlar yaşattığı “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” isimli yesyeni program serisinin Kuvvetli PSM’deki yeni konuğu Edis oldu!

“Ödüllü bir halk oyunları dansçısıydım””

Programın girişinde sevilen müziklerini söyleyen Edis, Can Şengün tarafından “Şunu öğrendim; eğitim sürecinde, Antep, Kafkas ve Karadeniz üzere halk oyunları dansları oynamışsın ve sahnede de hep cıvıl cıvılsın. Bu husustan bize biraz bahseder misin?” sorusuna “Sahne ve dans benim müzik performansımın vazgeçilmez bir kesimi. Her müziğime dansçı grubumla birlikte özel bir performans da sergiliyoruz. Bu performanslardaki birtakım figürlerim bazen halk oyunlarına kaçabiliyor. Çağdaş bir halk oyunu yapıyordum ve ödüllüydüm de bu ortada yani Polonya’da en güzel dansçı seçilmiştim o vakitler. Natürel yalnızca halk oyunları yapmadım. Caz, street caz, hip-hop, salon dansları, salsa ve çaça da yaptım. Ama daha enteresan olanı ise annemle babam da üniversitede halk oyunları kümesinde tanışmışlar. Benden halk oyunları çıkmaz üzere görünüyor fakat o denli bir oynuyorum ki şaşırırsınız.” cevabının üzerine Can Şengün’ün bir anda çıkardığı sürpriz zurna ile tüm seyirciler alkışlar eşliğinde kahkaha krizine girdi.

“Amerika’da 28 müzik kaydettim”

Edis, Can Şengün tarafından sorulan “Dua Lipa, Bruno Mars ve Cher üzere sanatkarların bağlı olduğu Warner Music Group’un sanatkarı oldun. Bize biraz bu küresel albüm hazırlıklarından bahseder misin?” sorusuna “Bu husus epeyce önemli bir mevzu. Yaklaşık bir yıldır bu albümle ilgili çalışıyorum. 28 müzik kaydettim ve hepsi de hazıra yakın. Lakin hiçbirini çıkarmadım. Çok farklı alanlarda müziklerim var ve dinleseniz ben olduğuma inanmazsınız. Hepsini ben yazıyorum zati. İki gün evvel bunların içinden bir karar verdik. Türk ezgilerini batıda kullandık üzere bir durum yaratmak istemiyorum lakin bu müziğin bir sihri var. Hedefim kendi dünyamın en uygununu oluşturmak tahminen Primavera Sound Festival’e de çıkabilmek. Bu sebeple önümdeki beş yıllık gayem en olgun, en biricik müzikleri yapmak. Bu müzik da o gayeye hizmet ediyor” cevabını vererek müzikal yolcuğu ile ilgili konuştu.

“Amerika’daki mesken sahibim benden kira almayı bıraktı””

Edis, “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” programında “Los Angeles’tasın şu ortalar hatta Los Angeles’ta seninle görüşecektik fakat program yoğunluğumuzdan görüşemedik bir türlü. Orada bir günün nasıl geçiyor anlatmak ister misin?” sorusunu soran Can Şengün’e “Orada sabah evvel paklık yapıyorum zira dağınıklığı sevmiyorum. Mesken de çok büyük bu ortada ve gaza gelip en gereksiz şeylere varana kadar ayrıntılıca ovarak paklık yaptığım oluyor. Kesinlikle spor yapıyorum her gün.” cevabına Can Şengün’ün “Senin konut sahibini tanıyor olabilirim bu arada” karşılığının üzerine “Ev sahibim Japon bir yatırımcı ve benden mart ayından beri kira almıyor. Zira istemiyor. Benden ‘bu seyahatine bir katkım olsun, çok başarılısın, gelişimini görüyorum ve müziklerini çok seviyorum’ diyerek 10 Mart’tan beri kira almıyor. Mesken şahane bu ortada, orada kendime ilişkin bir stüdyom da var. Dört ay boyunca haftanın altı günü stüdyodaydım. Amerikalıların çalışma sistemi çok süratli ve disiplinli. Orada bir günde müzik yapıyorlar ve değişik bir biçimde hoş de oluyor yaptıkları şarkılar” karşılığını verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %