CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç: “Aktrol itirafçı, AKP ve Süleyman Soylu sus pus oldu”

0 0
Read Time:3 Minute, 27 Second

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, “Sabah Gazetesi, ATV ve Ümraniye Belediyesi’nde çalışmış Orhan Sarıkaya isimli trolün itiraflarıyla kamuoyuna ifşa olan ‘AKP’li troller’ gerçeğini” Meclis gündemine getirdi.

CHP Milletvekili Av. Kılıç, mevzuyla ilgili hazırladığı yazılı soru önergelerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sundu.

Av. Sevda Erdan Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na toplumsal medya üzerinden hakaret eden trollerin toplumsal medya hesaplarını tek tek inceleyerek rapor hazırladığını belirtti.

CHP ve Kılıçdaroğlu aleyhinde tertipli faaliyet gösteren 10-12 bin civarında trol hesap bulunduğunu ve bunların ayda 250-300 ortasında paylaşım yaptığını lisana getiren CHP’li Av. Sevda Erdan Kılıç, bu hesapların hedefinin “gündemi saptırmak, partiyi ve önderini kamuoyu önünde itibarsızlaştırmak” olduğunu kaydetti.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Kılıç, bu trollerin CHP ve Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında negatif görünümlü toplumsal medya etiketleri ve içerikler üretirken çeşitli usuller kullandığını bildirdi.

“Korkunun sandığa yararı olmayacak. Birinci seçimde trolleriyle birlikte yollayacağız”

CHP Milletvekili Av. Kılıç, “CHP ya da genel liderimiz bir açıklamayla Twitter’da gündem olduğunda, troller aksi etiketler altında toplanarak gündemi sabote edici tweetler üretiyor. Troller, CHP’nin ya da genel liderimizin oluşturduğu gündemi saptırmanın yanı sıra parti ve başkanımızı yurttaşlar nezdinde itibarsızlaştırma maksatlı teşebbüslerde bulunuyor. Bu prosedürde organize olmuş trol kümesi direkt CHP’yi ve genel liderimizi maksat alıyor.” dedi.

Trol hesapların CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında rencide edici ve küçük düşürücü hashtag’ler ürettiklerini ve bunu yaydıklarını tabir eden Av. Sevda Erdan Kılıç, “Amaçları CHP’yi lakin daha da çok Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek kamuoyu nezdinde parti ve önderin siyasal kimliğini negatif istikamette etkilemek, afişe etmek. Bu da onların ne kadar korktuğunun göstergesidir. Lakin kaygının sandığa yararı olmayacak. Birinci seçimde trolleriyle birlikte yollayacağız.” tabirini kullandı.

  • “Milletin parası AKP eliyle trollere akıtılıyor”

TBMM Divan Üyesi Av. Kılıç, CHP’nin uzun müddettir lisana getirdiği, raporlarla ortaya koyduğu ve kamuoyuna açıkladığı “AKP’li troller ve troliçeler” gerçeğinin, AKP tarafından kabul edilmediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Ancak yandaş medya organları Sabah Gazetesi ve ATV ile Ümraniye Belediyesi’nde çalışmış Orhan Sarıkaya isimli trolün itirafları sonrasında ne diyeceklerini doğrusu merak ediyorum! Orhan Sarıkaya, bizim de bildiğimiz, AKP’li trol ve troliçelerin toplumsal medyada, Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve partimiz aleyhindeki tweetleri üretirken nasıl çalıştıklarını, nasıl organize olduklarını, bu tweetleri nasıl ürettiklerini, kimlerden para yahut takviye aldıklarını tek tek açıklamıştır.

Orhan Sarıkaya’nın, ‘şu an 3 tane troll kümesi var. Berat Albayrak’ın, Süleyman Soylu’nun ve Metin Külünk’ün kümesi. Çekirdek bir takım vardı. 8-10 kişilik bir arkadaş etrafımız vardı. Husus gündeme geldiğinde bizler trend topic’i belirliyorduk. Belirlenen kampanyaları daha geniş kümelere whatsapp üzerinden ulaştırıyorduk. (Türkiye’de kaç Aktroll var?) Kendilerinin itiraf ettiği bir sayı var. ‘197 bin trolümüz var’ halinde açıklamaları var. (Bu bütçe nasıl ve nereden sağlanıyordu?) Devletten. Partilere verilen bir bütçe var, oradan ayarlanıyordu. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’nın bütçesine bakın, o paranın büyüklüğünü görün. O paranın büyüklüğü bir şeyleri tabir edecektir. AKP Genel Merkezi’nden capsler hazırlanıp bir formda bize ulaştırılıyordu. Biz de ona nazaran yazıyorduk. (Kim ulaştırıyordu?) Kuyruğunu bulmaya çalışıyorsunuz. Bu işin kuyruğu Fahrettin Altun’dur.’ kelamları bu bahisteki gerçeği bütün çıplaklığı ile ortaya koymaktadır.

  • “Demokrasi ile yönetilen ülkelerde çok önemli sonuçları olacak bu itiraflara lakin tek adam rejiminde sessiz kalınır”

Kamuoyuna yansıyan ‘AKP’li trol’ gerçeği hakkında, isminde ‘adalet’ olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, genel liderinin ve yöneticilerinin bir yanıt vermesi gerekmektedir. Buradan, neredeyse her gün bir hatalı ile fotoğrafı basına yansıyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, ‘işin kuyruğu’ olduğu belirtilen Fahrettin Altun’a, Sedat Peker’in ’10 bin dolar alan siyasetçi’ suçlamasında bulunduğu Metin Külünk ile eski Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak’a sesleniyorum. Bu itiraflar karşısında da sessiz kalacak mısınız? Demokrasi ile yönetilen ülkelerde çok önemli sonuçları olacak bu itiraflara lakin tek adam rejiminde sessiz kalınır.

Ulusal çabadan doğmuş, kökleri Kuvayımilliye’ye dayanan 100 yıllık çınar Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Genel Liderimizi trollerle yıkacaklarını sanacak kadar hayalperestler. AKP’li trol ve troliçelerin partimiz ve genel liderimiz aleyhindeki olumsuz kampanyaları bizleri yıldırmayacak, tam aksine iktidara koşar adımlarla yürüyen partimizi ve bizleri daha da güçlü kılacaktır.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %