Çin, Avrupa ile olan demiryolu hatlarına bir yenisini daha ekledi

0 0
Read Time:50 Second

Çin ile Avrupa ortasında, yeni bir demiryoluyla yük taşıma hizmeti daha açıldı. Kelam konusu sınır, Çin’in kuzeybatı eyaleti Gansu’daki Wuwei kentini Almanya’nın Duisburg kentine bağlayacak. 50 adet konteyner taşıyan yük katarı, 17 Mayıs Pazartesi günü Wuwei’nin güney garından doğu istikametinde, Duisburg’a gitmek üzere hareket etti. Ortadaki 9 bin kilometreyi aşkın aralık 18 günde katedilmiş olacak. Gansu’nun başşehri Lanzhou’da yerleşik China Railway Lanzhou Bureau Group Co. Ltd. tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa bu mühlet, denizyolu ile nakliyeye kıyasla 30 gün kadar bir vakit kazanılmasını sağlıyor.

Yeniden işlemci firmanın tabirine nazaran, ihracatçılar, yurt dışına gönderecekleri malları Tianjin kentinden ve Zhejiang, Guangdong ve Shandong eyaletlerinden Wuwei’de bulunan gümrüksüz bir lojistik bölgeye gönderiyor. Bu mallar buradan ihracat için dışarıya gidecek katarlara yükleniyor.

İhracata dönük olarak trene yüklenen birinci parti mal toplam 739 ton yükünde olup yaklaşık 22 milyon yuan (3,4 milyon dolar) kıymetindeydi. Kelam konusu mallar otomasyon makineleri, endistriye yönelik kesimler, paslanmaz çelikten mutfak aletleri, ofis edevatı ve ufak mesken aletleri üzere materyaller içeriyordu.

Çin Milletlerarası Radyosu

-iDeal Haber Merkezi-

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %