Çinli eğitim teknolojileri firmaları, daha sert kurallar getirilme ihtimali nedeniyle değer kaybetti

0 0
Read Time:43 Second

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com — Çinli özel ders şirketlerinin New York’ta süreç gören payları, anavatandaki düzenleyici ortamın daha da sertleşeceği kaygıları üzerine arka arda ikinci seansta da kaybını artıracak üzere görünüyor.

TAL Education (NYSE:TAL), New Oriental Education & Technology (NYSE:EDU) ve Gaotu Techedu (NYSE:GOTU) payları %4,2, %2,6 ve %4,6 düşüş yaşadı. Bir gün öncesinde ise iki basamaklı kayıplar yaşanmıştı.

Çarşamba günkü bir Reuters raporu hem öğrenciler üzerindeki baskıyı azaltmayı hem de aile hayat maliyetlerini düşürerek ülkedeki doğum oranını artırmayı amaçlayan yeni kuralların, önümüzdeki hafta duyurulabileceğini ve gelecek ay yürürlüğe girebileceğini söyledi.

Reuters raporuna nazaran devir boyunca hafta sonları çevrimiçi ve çevrimdışı dersleri yasaklama planlarına ek olarak deneme gayeli tatil yasağı, özel ders şirketlerinin yıllık gelirlerini %70-80 azaltabilir.

Bu yasak, Pekin, Şanghay ve öteki büyük kentlerde yaz ve kış tatillerinde hem çevrimiçi hem de çevrimdışı derslerin yasaklanması manasına geliyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %