Continental SportContact 7 testlerde rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu

0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental’in yeni spor lastiği SportContact 7, Almanya’da yapılan yaz lastiği testlerinde spor lastik segmentinde test edilen on lastik ortasında en yüksek dereceye layık görüldü. Kuru ve ıslak yol testlerinde “çok iyi” ve “iyi” derecelerini alan SportContact 7, Alman araba mecmuası AutoBild tarafından da “örnek” olarak nitelendirildi.

Continental’in yeni performans lastiği SportContact 7 piyasaya şimdi çıkmasına karşın testlerden şampiyonlukla dönmeye başladı. Autobild Mecmuası “Elitäres Kräftemessen” ismi verilen yaz lastiği testlerinde SportContact 7 lastiğini “örnek” lastik olarak tanıttı. SportContact 7 spor lastik segmentinde 245/40 R 19 ebatında Avrupalı, Asyalı ve Amerikalı üreticilerin on lastiği ortasında en yüksek dereceye layık görüldü. Lastikler BMW 5 Serisi bir araçla test edildi.

Test sonuçlarına nazaran SportContact 7, kuru yolda harika yol tutuş özellikleri ile ıslak yolda uygun suda kızaklama rezervleri, kısa fren arası ve inançlı yol tutuşu ile isminden övgüyle kelam ettirdi. Kuru yollarda “daima formda” olan yüksek teknolojili spor lastiği, ıslak pistte iki rakibiyle kıyasıya bir yarışın akabinde testten “çok iyi” bir sonuçla döndü. AutoBild testinin öncesinde de yeni SportContact 7, eser karşılaştırmalarında uzmanlar tarafından birinci sırada yer alıyordu. İngiltere’de Tyre Reviews “şiddetle tavsiye edilir”, Sportauto ise “olağanüstü” olarak değerlendirmişti.

Harikalık düzeyi hedeflendi

SportContact 7 spor sürüş isteyen şoförlere çok inançlı, yol tutuşuna odaklanan, yüksek kilometre performanslı bir lastik sunuyor. Yeni SportContact 7, selefine kıyasla yarış pistinde yüzde 10 daha yüksek kilometre performansı ve ıslak tabanda yüzde 8 daha kısa fren uzaklığı sergilerken kuru tabanda yüzde 6 daha kısa fren aralığı ve yüzde 17 daha uzun hizmet ömrü ile dikkatleri üzerine çekti. Continental’in ultra yüksek performans lastik segmentinde azamî sürüş keyfini en yüksek güvenlik ve sürdürülebilirlikle birleştirerek geliştirdiği SportContact 7, tüm performans kriterlerinde harikalık düzeyine ulaşarak övgüyü hak ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %