Cumhurbaşkanı Erdoğan, olaylı 1 Mayıs eylemleriyle ilgili konuştu: Sömürüye fırsat vermeyeceğiz

0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmalarını sürdürdüğü Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’nden ayrılarak, İstanbul Tuzla’da faaliyet gösteren bir fabrikaya geldi. Burada emekçilerle orucunu açan Erdoğan’a, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank eşlik etti. Erdoğan iftar çıkışı açıklamalarda bulundu.

FRANSA’DAN ÖRNEK GÖSTERDİ

İftarın akabinde kameraların karşısına geçen Erdoğan, 1 Mayıs müdahaleleri hakkında konuştu. Erdoğan, “Bu hoş günü anlamsız hale getirmenin çabası içerisine giriyorlar. Bugün Paris’in sokakları ne hale geldi görüyorsunuz. Lafa geldiğinde Paris’i yönetenler de orada yaşayanlar da bu olayları çok farklı anlatırken, bugün Paris’te bugün mağazalar, cam çerçeve her taraf yakıldı yıkıldı. Buna artık bizde fırsat yok.” dedi.

“FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’deki 1 Mayıs aksiyonlarında önemli bir sorun olmadığını belirten Erdoğan, “İşçinin kutsal alın terini sömürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Barışın hükümran olduğu bir günü bu hale getirmeye tevessül edenlere fırsat vermeyeceğiz. Son aldığım bilgilere nazaran Türkiye genelinde rastgele bir ağır sayılabilecek yaralama vesaire üzere bir olay bugün cereyan etmedi. Temennimiz odur ki bugünümüzü tıpkı halde devam ettirelim ve bayrama da bu formda kavuşalım. Tüm emekçi kardeşlerimin, emek bayramı diyeceğim, kutlu olsun” tabirlerini kullandı.

İFTARDA PERSONELLERLE BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde çalışanlarla iftarda buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmalarını sürdürdüğü Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’nden ayrılarak, Tuzla’da faaliyet gösteren bir fabrikaya geldi. Burada personellerle orucunu açan Erdoğan’a, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank eşlik etti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %