Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yerli ve yabancı müteşebbislerin yatırım iştahı sürekli artıyor”

0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Müstakil Endüstriciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 32. Kuruluş Yıl Dönümü ve “Türkiye’nin Gücü Ödülleri” merasimine katıldı.

Aktiflikte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD “Türkiye’nin Gücü Ödülleri” tevcih merasiminde iştirakçilerle birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, MÜSİAD idaresine şükranlarını sundu.

“Şahsıma gösterdiğiniz teveccüh için her birinize başka farklı teşekkür ediyorum. Türkiye’nin Gücü Özel Ödülü’nü hem sizlerin kadirşinaslığının, hem de esaslı dostluğumuzun, dayanışmamızın, yol ve dava arkadaşlığımızın bir nişanesi olarak inşallah ömrüm boyunca iftiharla taşıyacağım.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dokuz farklı kolda mükafatları takdim edilen iş, akademi ve basın dünyasının temsilcilerini de tebrik etti.

“Esasen, bugün ödül tevcih ettiğimiz isimler, Türkiye’nin farklı alanlarda yazdığı muvaffakiyet öyküsünün kahramanlarından yalnızca küçük bir kısmıdır, küçük bir örneğidir.” kelamlarıyla konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Edirne’den Hakkâri’ye, Samsun’dan Gaziantep’e kadar Türkiye’nin dört bir yanında ortalarında bayanların, gençlerin olduğu on binlerce insanın emsal başarılara imza attığına işaret etti.

Şu anda bir milyar dolar ve üstü değerlemeye ulaşan teşebbüs sayısının altıya ulaştığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk girişimcilik ekosisteminden çıkan filiz işletmelerin, pek çok gelişmiş ülkeye teknoloji ihraç eder hâle geldiğini tabir etti.

“Nisan ayı prestijiyle 12 aylık ihracatımız 240 milyar doları aştı”

Fabrikaların birden fazla vakit üç vardiya çalışarak, sipariş yetiştirmeye çabaladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarına şöyle devam etti:

Yıl sonu gayesi olan 250 milyar dolara emin adımlarla ilerlediklerini de söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi ve gerçek ekonomiyi yakından takip eden herkes, muhalefetin palavraları ile sokak tiyatrolarının ötesindeki bu fotoğrafı çok net görüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kim ne derse desin, muvaffakiyet çıtasını daima üste taşıyan, kendisini daima geliştiren iş dünyamızın yolu da, bahtı da açıktır.” tabirini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm imkânlarımızla, ülkemizin potansiyeline inanan, büyük ve güçlü Türkiye mefkuresine gönül veren, vizyoner, çalışkan, millet ve memleket sevdalısı iş adamlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

-Foreks Haber Merkezi-

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %