Deprem Komisyonu’nun CHP’li üyelerinden “Bayraklı çıkarması”

0 0
Read Time:57 Second

Türkiye Büyük Millet Meclisi Zelzele Araştırma Komisyonu’nun CHP’li üyeleri Gökan Zeybek, Ulaş Karasu ve Kamil Okyay Sındır, Bayraklı sarsıntısı sonrası yapılan sarsıntı konutlarında ve rezerv alanda üretimi devam eden binalarda incelemelerde bulundu. Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal’ı da ziyaret eden heyet, depremzedelerin kredi beklentileri ve mülkiyet hakları ile ilgili sıkıntıların takipçisi olduklarını söyledi. Lider Sandal “Depremzedelerin sesine kulak verilmeli” dedi.

ALANDA İNCELEMELER YAPILDI

TBMM Zelzele Araştırma Komisyonu’nun CHP’li üyeleri 30 Ekim İzmir sarsıntısı sonrası, proje alanında ve rezerv alanda TOKİ tarafından yapılan binalarda incelemelerde bulundu. Yaşanan problemler ve ortaya çıkan mağduriyetler konusunda vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirten heyet, Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal’ı da belediyede ziyaret etti. Lider Sandal, depremzedelerin bir türlü çözülemeyen kredi sorunları ve mülkiyet hakları konusunda milletvekillerini bilgilendirdi.

“DEPREMZEDELERE KULAK VERİLMELİ”

Başkan Sandal, “Deprem anından bu yana hem Bayraklı Belediyesi olarak hem de Cumhuriyet Halk Partisi olarak depremzedelerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Değerli milletvekillerimizle süreci paylaştık. Meseleleri, mağduriyetleri anlattık. Onlar da TBMM seviyesinde mevzuyu takip ediyorlar. Sarsıntının yaraları sarılmak isteniyorsa, depremzedelerimizin sesine kulak verilmeli, kredi ve mülkiyet hakları konusu bir an evvel tahlile kavuşturulmalı” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %