Dezenformasyon Yasasına Yeneroğlu’ndan tepki: ‘Dertleri, milyonların haykırışını susturmak’

0 0
Read Time:1 Minute, 6 Second

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Siyasetleri Lideri Mustafa Yeneroğlu, kamuoyunda “dezenformasyon yasası” olarak isimlendirilen ve TBMM Adalet Komisyonu’ndan geçen kanun teklifine reaksiyon gösterdi. Yeneroğlu şöyle konuştu:

‘Yalanla koltuğunu müdafaaya çalışanlar güya palavraya savaş açıyor’

“Bu kanun teklifi ile zorbalıkta ittifak eden iktidar ortakları, hukuka bir darbe daha vurmaktadır. Tüm devlet imkanlarını seferber ederek palavralarla koltuğunu muhafazaya çalışanlar, güya palavraya savaş açıyor.”

’Dertleri ‘Kral çıplak’ seslerini bastırmak’

“Dertleri doğruyu bulmak değil. Kederleri; ‘Geçinemiyoruz’ diyen vatandaşın, ‘Barınamıyoruz’ diyen öğrencinin, faturalara isyan eden esnafın, ‘Adalet istiyoruz’ diyen yüz binlerin, ‘Değişim istiyoruz’ diyen milyonların haykırışlarını susturmak. Daha da ötesi, kulakları sağır edercesine yükselen ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin duvarlarını yıkıp geçen ‘Kral çıplak’ seslerini bastırmak.”

’Majestelerinin güzeline gitmeyen gerçekleri söyleyenler terbiye edilmeye çalışılıyor’

“Bu yasa ile vatandaşa üç maymunu oyna, yani ‘Görme, duyma, konuşma’ deniliyor. Tabir özgürlüğü ‘ülkenin iç ve dış güvenliği’ üzere hassas sözlerin altına gizlenip yok edilmek isteniyor. Majestelerinin güzeline gitmeyen gerçekleri söyleyenler adeta yargı sopasıyla terbiye edilmeye çalışılıyor.

Baskılara karşın susmayan muhaliflere Silivri yolu gösteriliyor.”

’Kanun, Anayasa’ya aykırı’

“Cumhurbaşkanı ve etrafı kurdukları ve kendilerine toz pembe gelen lakin millete zulümden öteki bir şey sunmayan dünyanın yıkılmasını önlemeye çalışsa da attıkları her adımda güç sarhoşluğunun sonuna daha süratli yaklaştıklarını çok uygun biliyorlar. Bu kanun meclisten geçse de Anayasa’ya muhalif. Anayasa’yı yok sayan kanunun kararı yoktur.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %