Düşüş gündeminin ötesinde kripto endüstrisindeki diğer gelişmeler

0 0
Read Time:2 Minute, 30 Second

Investing.com – Kripto para dalında günün öne çıkan gelişmeleri ortasından derlediğimiz bir haber özeti hazırladık.

Tezos blockchain vakfı, Afrikalı ve Asyalı sanatkarların NFT’leri için 1 milyon sterlinlik bir fon kurdu

Tezos Blockchain’in İsviçreli kâr emeli gütmeyen kolu olan Tezos Vakfı, platformunda yapılan kalıcı NFT sanatı koleksiyonu oluşturmak için 1 milyon sterlinlik fon kurduğunu duyurdu.

Bu yaz açılacak ve vakfın web sitesinde barındırılacak bir dijital sanat galerisi oluşturacak koleksiyon, Londra’da Southbank Center Lideri olan İngiliz fotoğrafçı Misan Harriman tarafından yönetiliyor. Basın açıklamasına nazaran, vakıf, NFT topluluğunda gereğince dayanak görmeyen bölgeler olan Afrika ve Asya’dan gelen sanatkarların yapıtlarını almaya odaklanacak. 

Lugano, kripto kenti olma düşünü Tether‘e bağladı

İsviçre kenti, sıra dışı bir iştirakle kriptoyu ana akım haline getirmeye çalışıyor. Kentte faaliyet gösteren esnaf ve iş insanları, son olarak kripto para ödemelerini nasıl kabul edeceklerini öğrenmek için bir konferansa katıldı.

Konferansta Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino da hazır bulundu. Toplantı, Lugano’nun kenti bir kripto inovasyon merkezi haline getirmeyi amaçlayan Tether ile ortaklaşa Mart 2022’de başlatılan B Planı teşebbüsünün bir kesimi. Blockchain teknolojisi ile ilgili iş ve eğitim programlarına ve sanayi etkinliklerinin tertibine yapılan bir dizi yatırımın yanı sıra, planın en değerli ögesi, kentin belediye vergileri ve ödemeleri için Bitcoin, Tether ve kendi LVGA kripto para ünitesini kabul etmeye başlaması olarak görülüyor. 

Brezilyalı aracı kurum XP, dijital varlıklar için ticaret platformunu başlatacak

Brezilya’nın en büyük aracı kurumu XP Inc., Nasdaq işbirliğiyle dijital varlıklar için bir ticaret platformu başlatmaya hazır olduğunu duyurdu.

XTAGE ismi verilen platformun 2022’nin birinci yarısı bitmeden piyasaya sürülmesi planlanırken unsur olarak kripto para ünitesi ticareti sunacak.

Orta vadede, XP, piyasa eğilimleri ve yatırımcı iştahı gelişmeye devam ettikçe teklifini başka yatırım eserlerini de içerecek formda genişletmeyi planlıyor.

Milyarlarca Luna basılırken kripto paranın arzı dört günde 20 kat arttı

Luna Arzı (LUNA), TerraUSD’nin (UST) dolara karşı sabit kıymetini kaybetmesinin tesiri ile son birkaç gün içinde 20 kattan fazla arttı.

Bu büyük arz artışı, son iki günde %99 paha kaybeden Luna’nın fiyatındaki düşüşü hızlandırdı. Bununla birlikte Luna’nın fiyatı düşmeye devam ederse, arzı da artmaya devam edecek.

Bitcoin ETF’leri Avustralya’ya Tıpkı Crypto Market Tankları Üzere Geldi

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkışı ertelenen Avustralya’nın birinci kripto dayanaklı Borsada süreç gören fonları (ETF), kripto paraların sert düştüğü ortamda bugün ticarete başladı.

21Shares Bitcoin ETF, 21Shares Ethereum ETF ve Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF, erteleme sonrasında Cboe Küresel Markets Inc.’in borsasına giriş yaptı.

21Shares ETF’leri direkt kripto paralara yatırım yapacak olup Cosmos ETF’si ise yaklaşık 1,1 milyar dolar varlığa sahip Toronto’da listelenmiş fon olan Purpose Bitcoin ETF’ye yatırım yapacak.

TRON DAO, Multichain DEX’e USDD likiditesi ekledi, TRX’i korumak için 2 milyar dolar dağıttı

TRON’un merkezsiz stabil kripto varlığı USDD’nin merakla beklenen lansmanının akabinde Tron DAO, Tron’un ekosistem tokeni TRX’i korumak için 2 milyar dolar dağıttı.

Tron DAO, 11 Mayıs tarihinde sabit kripto varlığı USDD’nin Multichain DEX’te (eski ismiyle AnySwap) PancakeSwap, Uniswap, Ellipsis ve sunSwap ile birlikte piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

USDD’nin Multichain DEX’te bulunması, kullanıcıların artık Multichain hizmetleri aracılığıyla BitTorrent, Ethereum, Fantom ve Avalanche platformları ortasında sabit kripto varlıkları kullanabileceği manasına geliyor.

Muharrir: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %