Ek sefer konuldu! Kapanma sonrası yoğunluk devam ediyor

0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda dönüş yoğunluğu bugün de devam etti. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanmanın bitmesinin üzerinde 2 gün geçerken 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda hareketlilik devam ediyor. Tam kapanmayı memleketlerinde geçirenler dönüşte yoğunluk oluştururken birtakım otobüs firmaları İstanbul için ek sefer koydu. Firmalar Ege’den gelenlerin daha fazla olduğunu belirtiyor.

Kapanmayı İstanbul’da geçirenler ise memleketlerine dönmeye devam ediyor. Nurhan Baran, “Gece 5’te buraya geldim, bilet bulamıyorum, bu saate kadar, İzmir’e gideceğim. Hakikaten çok kalabalık” dedi. Kuşadası’na giden İsmail Özkenar, “Kızımın yazlığı var, oraya gidip eksikleri tamamlayacağız. Kalabalık, bize gündüz seyahati verdiler, gece olmuyormuş 65 yaş üstü.” diye konuştu.

Kırklareli’nden gelen Seçkin Zıt ise, yolların İstanbul’a girişte kalabalık olduğunu, İstanbul’a okul için geldiğini belirtti.

“EGE’DEN BAYA AĞIR YOLCU VAR”

Otobüs firmalarının kimileri İstanbul’a dönüş için ek sefer koymuş durumda. Otobüs firması yetkilisi Feridun Sezer, “Gelen çok var, gidişler boş şu anda. Dönüş yoğunluğu var yalnızca. Ek seferler var, İzmir’den daha yoğun” diye konuştu. 

Otobüs sürücüsü Şenol Barkın, “Şu anda otogar biraz kalabalık, servisler de buradan olduğu için ağır. Gelen yolcu çok, Bodrum’dan geldik biz. Ege’den baya ağır yolcu var. Şu anda otobüslerimizin çabucak hemen hepsi dolu” dedi. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %