Enerya Kapadokyagaz , Nevşehir’de 3 yeni Beldeye daha doğal gaz getiriyor

0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

Doğal gaz dalının en kıymetli aktörlerinden olan Enerya Kapadokyagaz , yatırımlarını ve doğal gaz ağını her geçen gün artırıyor. EPDK’dan 18.03.2021 tarihinde almış olduğu müsaadeyle Göreme-Ortahisar ve Uçhisar kentlerini dağıtım lisansına dahil eden Enerya Kapadokyagaz, bu kapsamda ilgili beldeler için gereken 6” çelik boru çizgisi imalatına başladı.

Enerya Kapadokyagaz İdare Şurası Lideri Faruk Özaltın, Dağıtım Lisansının alındığı günden itibaren pak ve ekonomik güç olan doğal gazı bölge halkının hizmetine sunmayı amaçlayan Şirketimizin ; kelam konusu üç beldeye doğal gaz hizmetinin getirilmesi için ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile çok ağır görüşmeler yaptığını, gerekli prosedürlerin tamamladığını, gelecek yıla kalacak olan projenin bir yıl öne çekildiğini belirterek bu süreçte takviyelerini esirgemeyen Nevşehir Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe ile Göreme Belediye Lideri ÖmerEren, Uçhisar Belediye Lideri Mustafa Süslü ve Ortahisar Belediye Lideri Mustafa Ateş’e de teşekkürlerini iletti.

Bugün Niğde ve Nevşehir’de 1.235 km doğal gaz sınırı ile Niğde Merkez, Bor, Fertek ile Nevşehir Merkez, Avanos, Ürgüp ve Gülşehir ilçeleri ile Nar ve Sulusaray Beldeleri’ndeki 107 mahallede yaklaşık 140.000 konut, 6000 konut dışı aboneye hizmet sağlayan şirketimiz, 2021 yılında 90 km yeni doğal gaz şebekesi oluşturarak 3 yeni mahalleye daha doğal gaz konforu ve iktisadını ulaştırmayı hedefliyor.

Tüm dünyada pak güç olarak konumlandırılan doğal gaz, alternatif yakıt tiplerine nazaran konut iktisadına de büyük ölçüde katkı sağlıyor. Nevşehir’de bir hanenin, doğal gaz kullanımıyla mesken iktisadına önemli oranda katkı sağlaması mümkün. Doğal gaz ayrıyeten en sağlıklı ısınma sistemi olarak karşımıza çıkarken, pak güç sayesinde hava, ortam ve etraf kirliliğine yol açmıyor. Türkiye’nin en yaygın ikinci özel doğal gaz dağıtım şirketi pozisyonunda olan Enerya Güç, yıllık 4 milyar metreküp gaz hacmi ve 15 bin kilometreye varan şebeke ile 10 vilayette 1 milyon 500 binden fazla aboneyi doğal gaz konforu ve iktisadıyla buluşturuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %