Garanti BBVA Leasing’den Kira Sertifikası İhracı

0 0
Read Time:57 Second

Garanti BBVA Leasing, alternatif finansman imkânlarının çeşitlendirilmesi hedefiyle, 24 Mayıs 2021’de talep toplamasını gerçekleştirdiği, 91 gün vadeli 100 milyon TL dengeli birinci kira sertifikası (SUKUK) ihracını, Türkiye Emlak İştirak Bankası A.Ş. ile Bankanın 100 bağlı iştiraki olan Emlak Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla başarılı bir halde gerçekleştirdi.

Garanti BBVA Leasing’in, Emlak Varlık Kiralama A.Ş. aracılığı ile Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 25 Mart 2021’de almış olduğu 1 milyar TL fiyatındaki ihraç tavanı kapsamında gerçekleştirdiği idare kontratına dayalı kira sertifikası sürecinde, işletilmesi faizsiz finans prensiplerine uygun makine, teçhizat ve gibisi sabit varlıklardan oluşan finansal kiralama (leasing) portföyü sukuk ihracında destek varlık olarak kullanıldı.

Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Selahattin Güldü, yapmış oldukları birinci sukuk ihracına, İştirak Finans Prensipleri’ne uygun çalışan Ferdî Emeklilik ve Portföy İdare şirketlerinden yüklü olmak üzere 1,3 kat talep geldiğini belirtti. Güldü, ayrıyeten Fitch Ratings’in 10 Mayıs 2021 tarihli basın açıklamasında da belirtildiği üzere kesim önderleri ortasında Uzun Vadeli Lokal Para notunda BB- ile rakipleri ortasında olumlu ayrışan Garanti BBVA Leasing’in, bu gücü ve sağlamış olduğu öteki kaynaklarla da yatırımın ve makine finansmanındaki hissesini artırmaya devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %