Göztepe’nin yeni teknik direktörü Turgay Altay oldu! Spor Arena 12 Haziran’da duyurmuştu…

0 0
Read Time:56 Second

Süper Lig’e veda ederek TFF 1. Lig’de çaba edecek olan Göztepe’de beklenen değişim başladı. Danimarkalı spor yatırımcısı Rasmus Ankersen’in İzmir takımının yüzde 70’lik payını alması bir müddettir konuşulurken Spor Arena’nın 12 Haziran’da duyurduğu Göztepe ile Turgay Altay ortasındaki görüşmeler olumlu sonuçlandı ve genç çalıştırıcı İzmir takımının yeni teknik yöneticisi oldu.

Kurucusu olduğu Sport Republic ile Premir Lig grubu Southampton’ın en büyük hissedarlarından olan Göztepe’nin yeni işvereni Rasmus Ankersen, teknik yönetici konusunda Turgay Altay’da karar kıldı. Uzun müddettir görüşmeler yapan taraflar kesin olarak muahede sağladı. Daha evvel 11 yıl Aykut Kocaman ile birlikte çalışan ve geçen dönem ki birinci teknik yöneticilik tecrübesi olan Manisa FK’da dikkat çekmeyi başaran Turgay Altay ile ilgili uzun müddettir araştırmalar yapan Ankersen cephesinin kendisine gelen bilgilerden etkilendiği belirtildi.

Fenerbahçe cephesinden olumlu referans

Fenerbahçe, Konyaspor ve Manisa FK’daki idarecilerle görüşen Rasmus Ankersen’in grubunun, 42 yaşındaki çalıştırıcının idman metotlarını gözlemleyip rapor ettiği bildirildi. Fenerbahçe başta olmak üzere gelen olumlu referanslar sonucunda mutabakat sağlanırken pro-lisans sahibi teknik adamın üç yardımcısıyla birlikte misyonuna başlayacağı söz ediliyor. Turgay Altay, sarı-kırmızılı takımla bugün resmi kontrat imzalayacak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %