Gün Öncesi: Enflasyon, kişisel harcama, Amazon

0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Muharrir: Christiana Sciaudone

Investing.com – Facebook (NASDAQ:FB), karları ile piyasayı şaşırttıktan sonra artarak piyasanın yükselmesine yardımcı oldu.

ABD’nin birinci çeyrekte ivmelenen GSYH büyümesi ve salgının ABD iktisadına birinci sefer ziyan verdiği günden bu yana en düşük düzeyde olan işsizlik müracaatları ortasında majör endeksler yükseldi.

Apple (NASDAQ:AAPL), çeyrek periyot için istisnai satışlar paylaşmasına karşın pek değişmedi. Düşüş cephesinde ise etkileyici bir kılavuz sunamayan eBay (NASDAQ:EBAY) alt üst oldu. Artık sırada Amazon (NASDAQ:AMZN) var.

Petrolde yaşanan bir ralli ile ham petrol fiyatları yaklaşık 3 dolar yükseldi. Chevron (NYSE:CVX) ve Exxon (NYSE:XOM) Mobile’ın da içinde olduğu bir dizi rapor bugün sunulacak.

Bugün piyasaları etkilemesi beklenen üç gelişme:

1. Enflasyon

Ticaret Bakanlığı Mart ayına ilişkin ferdî gelir ve harcama bilgilerini paylaşacak ve içinde şahsî tüketim harcamaları enflasyon sayıları da olacak. Ortak kestirim raporun, enflasyon ölçümünde %0,3’lük bir artış olduğunu göstermesi istikametinde. Yıllık bazda çekirdek şahsî tüketim harcamalarında ise %1,8 artış bekleniyor.

2. Harcama

Tüketici harcamasının enflasyona nazaran düzeltilmiş bir kıymette değişimini ölçen ferdî harcamanın, Şubat ayında %1 düşüş yaşadıktan sonra %4,1 yükselmiş olması bekleniyor. Bir evvelki ay %7 düşüş yaşayan ferdî gelir, Mart ayında %20 artmış olabilir.

3. Teknoloji bir kere daha varsayımları aşacak mı?

Amazon Facebook ve Apple üzere sonuçlar yaratabilir mi? Analistler 104,5 milyar dolar satış üzerine pay başına 9,49 dolar kar bekliyordu. Gerçekten şirket de 108,5 milyar dolar gelir üzerine 15,79 dolar pay başına kar ile geçti.

Bu sabah gözünüz petroldeki kar raporlarında olsun.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %