Gün Öncesi: Konut satışları, Deere, Güney Kore

0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second

Muharrir: Christiana Sciaudone

Investing.com – Teknoloji payları sayesinde piyasalar toparlandı.

Çarşamba günü Fed’in, Nisan ayının zayıf iş sayıları ile karşısında tahvil alımlarını azaltmayı düşünmeye başlayacağına dair göstergeler ile oyun tam gaz devam ediyor. İş sayıları, pandemide en düşük düzeye gelen işsizlik sayılarının tam aksini gösterdi.

Hazine Bakanlığı 10.000 dolar yahut daha fazla kıymete sahip transferleri, Vergi Dairesi’ne bildirme zorunluluğunu söyledikten sonra Bitcoin çıkarı azaldı. Haberiniz var mı, genel kripto pazarında dün milyarlarca dolar uçtu ve BTC 30.261 dolara kadar geriledi. O vakitten sonra ise 40.340 dolara yükseldi.

Bugün konut satışları, kar raporları ve Washington, D.C.’de ufak bir diplomasi trafiği var.

Bugün piyasaları etkilemesi olası üç gelişme:

1. Konut satışları

Nisan ayı var olan konut satışları, bahar satış periyodu başlarken hafif bir gelişme gösterebilir lakin envanter eksikliği sayıları düşük ve fiyatları yüksek tutmaya devam edecek. Aylık kestirim %0,7 artışla 6,05 milyona ulaşması istikametinde. Sayılar TSİ 17.00’da açıklanacak.

2. Deere raporu

Cuma günü rapor sunacak olanlardan biri Deere (NYSE:DE). Canlanan zirai piyasalar, tarım ekipman üreticisi için güçlü sonuçlar konusunda yardımcı olmuş olmalı. Düzenlenmiş pay başına yarar varsayımı 4,47 dolar ve gelir iddiası ise 10,3 milyar dolar.

3. Ufak bir Cuma diplomasisi

Lider Joe Biden Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile görüşecek. Jae-in, Biden vazifeye geldiğinden beri görüşecek olan ikinci dünya önderi. Ticaret ve aşı paylaşımı dışında Kuzey Kore’nin nükleer maksatlarının de tartışılacak gündemlerde üst sıralarda yer almasını bekleyin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %