‘Günün En Anlamlı Öğünü’ Shell’den

0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Shell İstasyonlarında Lezzetli deli2go Sandviçleri Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor

Shell & Turcas, Manisiz Hayat yaklaşımı doğrultusunda geçen yıl 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nda başlattığı programla, her deli2go sandviçin satışından belirli bir meblağı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne (TOFD) bağışlıyor. Shell Select marketlerde satılan her deli2go sandviç ek olarak, havuçlu kek ve mozaik pasta satışından da elde edilecek gelirin belirli bir meblağı yeniden TOFD’ye bağışlanıyor.

Türkiye’de 1923’ten bu yana topluma ve etrafa karşı olan sorumluluk şuuruyla 1100’den fazla istasyonunda 15 bin çalışanıyla her gün 1 milyondan fazla konuğa hizmet veren Shell & Turcas, toplumsal yatırım programlarıyla topluma katkı sağlamaya devam ediyor. Shell, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri kapsamında “Eşitsizliklerin Azaltılması” amacıyla Manisiz Hayat için çalışmalarını 2021 yılında deli2go sandviçlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmını TOFD’ye bağışlayarak genişletti. Shell, konuklarına üzerinde TOFD logosu bulunan bu ‘En Manalı Öğünler’i sunarken, muhtaçlık sahiplerinin tekerlekli sandalyeye ulaşmasını sağlıyor.

Shell Select marketlerde satılan deli2go sandviçlere ek olarak, havuçlu kek ve mozaik pasta satışlarından elde edilecek gelirin de bir kısmı tekrar TOFD’ye bağışlanıyor. Üzerinde TOFD logosu bulunan bu eserler ile farkındalığın yükseltilmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Böylece TOFD logolu deli2go eserleri alan Shell konukları, eşsiz lezzetlerin tadını çıkarırken birebir vakitte manisiz bir yaşama dayanak vermiş oluyor.

Shell & Turcas, Manisiz Ömür yaklaşımı doğrultusunda özel ihtiyaçlı konuklarının hayatını kolaylaştırmak için 2017 yılında kesimde birinci olarak Manisiz Hizmet Alanı’nı uygulamaya aldı. ‘Manisiz Hizmet Alanları’nda, özel ihtiyaçlı konuklar marketteki alışverişlerinden ödemeye kadar istedikleri hizmeti istasyon çalışanlarından refakat dayanağı ile yahut araçlarından inmeden alabiliyor. Bugün Türkiye çapında 800’den fazla Shell istasyonunda Manisiz Hizmet Alanı bulunuyor.

Shell & Turcas’ın Manisiz Hayat yaklaşımının bir kesimi olarak TOFD ile birlikte “plastik kapak toplama” çalışması da devam ediyor. Shell & Turcas, iş ortakları, konukları ve çalışanlarıyla topladığı plastik kapakları tekerlekli sandalye alımı için bağışlıyor. Shell & Turcas’ın ülke çapındaki Madeni Yağ distribütörlerinin etkin iştirak gösterdiği bu çalışmaya, konuklar de topladıkları kapakları getirerek dahil oluyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %