Hızlandırma aşamasına seçilen 10 girişimci takım, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) Etki Hızlandırıcısı tarafından açıklandı

0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

SKA Tesir Hızlandırıcısı’nın dijital tarım ve finansal kapsayıcılık alanındaki ön hızlandırma programı, 21 Nisan‘da düzenlenen Sunum Günü ile sona erdi. Aktifliğin akabinde, Hızlandırma Programı’na katılacak olan 10 kadro seçildi.

4 Mayıs 2021 – SKA Tesir Hızlandırıcı (SDGia) Programı’nın Sunum Günü, Ön Hızlandırma basamağının tamamlanmasının akabinde, 21 Nisan’da sanal ortamda düzenlendi. Aktiflik sırasında SDGia ortakları, güçlü taahhüt ve katkılar sağladıkları programın özgün yapısının altını çizdiler.

Sunum Gününü takiben, girişimcilerin tesir potansiyelini ve uygulama kapasitesini kıymetlendirmek üzere ortaklar tarafından belirlenen uzmanlarca oluşturulan Kıymetlendirme Komitesi toplantıları düzenlendi. 40 girişimcinin bulunduğu listeden 10 girişimcinin seçilmesi, Komite Üyeleri için şiddetli bir süreç oldu. Seçilen teşebbüsçüler, 3 Mayıs’ta düzenlenen Proje Şurası toplantısında onaylandı.

Hızlandırıcı Programı için seçilen kadrolar şunlar:

Finansal Kapsayıcılık

  • MyCash – Bangladeş
  • Shadhin – Bangladeş
  • Whrrl – Hindistan
  • bhalo Social Enterprises – Bangladeş
  • Fundfina – Hindistan/İngiltere

Dijital Tarım

  • Flamingoo Foods – Tanzanya
  • ForFarming – Türkiye
  • Nampya Farmers Market – Uganda
  • Borlaug Web Services – Hindistan/Hollanda
  • Agro Supply – Uganda

Seçilen takımlar, 18 Mayıs-22 Haziran 2021 tarihleri ortasında yürütülecek Hızlandırma Programı sırasında, 15.000 ABD Doları pahasında hibe alacaklar. Bu basamakta teşebbüsçüler; yatırımcı, kurucu, özel kesim profesyonelleri ve kamu temsilcilerinin de dahil olduğu SDGia’nın global mentor ağının üyeleriyle bir ortaya gelme fırsatı bulacaklar. Hızlandırma Programı, birebir vakitte girişimcilerin Bangladeş ve Uganda’da yereldeki uygulamalarına yönelik planlarını hazırlama evresi olacak.

SKA Tesir Hızlandırıcısı, karmaşık kalkınma sıkıntılarını ele almak ve girişimcileri destekleyerek tesir yaratmak için kapsayıcı iştiraklere uygun bir örnek teşkil ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, UNDP ve En Az Gelişmiş Ülkeler için Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası’nın güçlü iştiraki, programın temelini oluşturuyor.

Uganda’daki Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanlığı, Bangladeş’teki Bilgi ve İrtibat Teknolojilerinden sorumlu Bakanlık ve her iki ülkedeki UNDP Ülke Ofisleri ve Hızlandırıcı Laboratuvarlarının dayanağı de programı daha da güçlü kılıyor.

Teşebbüsçüler SDGia programı’na Bangladeş’te “finansal kapsayıcılık” ve Uganda’da “dijital tarım” alanlarında tahlil üretmek üzere davet edilmişti.

SKA Tesir Hızlandırıcısı ile ilgili haberler ve güncellemeler için resmi web sitesini ve toplumsal medya hesaplarını ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %