İçişleri’nden “Sigara satışı yasaklanacak mı?” sorusuna yanıt: Tamamen sosyal medya dedikodusu

0 0
Read Time:51 Second

İçişleri Bakanlığı, 7 Mayıs’tan itibaren marketlerde (zincir ve üstün marketler dahil) vatandaşların mecburî temel muhtaçlıkları kapsamındaki eserlerin dışında rastgele bir eser satışına müsaade verilmeyeceğini bildirdi.

BİRÇOK ESERİN SATIŞI YASAKLANDI

Daha evvelce alkollü eserlerin satışı yasaklanmış, dün gece de yayınlanan genelgeye nazaran marketlerde vatandaşların zarurî temel gereksinimleri kapsamındaki eserlerin dışında rastgele bir eser satışına müsaade verilmeyeceği duyuruldu. Buna nazaran marketlerde elektronik eşya, hırdavat, giysi, aksesuar, oyuncak, kırtasiye, giysi üzere eserler tam kapanma boyunca satılamayacak.

“SİGARA SÖYLENTİLERİ DEDİKODUDUR”

Bu kararların sonrasında “Marketlerde sigara satışına yasak mı geliyor?” sorusu toplumsal medyada gündem oldu. İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, market tedbirlerine yönelik son yayınlanan genelgede, sigara yasağına ait bir kısıtlama olmadığını belirtti. Çataklı, bu taraftaki tezviratların toplumsal medya dedikodusundan ibaret olduğunu söyledi.

ONLINE SATIŞ DEVAM EDECEK

Alınan önlemlerin canlı bir süreç içerisinde gerçekleştiğini vurgulayan Çataklı, ”Nerelerin kapanıp kapanmayacağı, cumartesi – pazarın birebiri tam kapanma sürecine yansımış oldu” açıklamasında bulundu. Yeni bir genelgeyle hangi eserlerin alınıp satılabileceğini belirlediklerini ve gayenin kalabalık oluşmasını engellemek olduğunu tabir eden Çataklı, ”Online alışverişlerle ilgili durum şu an kelam konusu değil” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %