Identify Partner Programı KYC Pazarını Büyütecek

0 0
Read Time:1 Minute, 50 Second

Dijital müşteri davranışları, kesimlerdeki tesirini artırdıkça bankacılık, finans, sigorta, telekomünikasyon kesimleri başta olmak üzere Uzaktan Kimlik Doğrulama (KYC) pazarı da gelişimini sürdürüyor. Avrupa’da ve ülkemizde KYC denilince akla birinci gelen tahlil sağlayıcı olan Identify, yeni başlattığı “Identify Partner Programı” ile kabul gören ileri teknolojisini Türkiye pazarında daha güçlü ve yaygın biçimde konumlandırmayı hedefliyor.

Dijital müşteri kavramı dünyada olduğu üzere ülkemizde de iş dünyasının gündeminde yer almayı sürdürüyor. Dijital müşteriler ise yakın geçmişe kadar, genel olarak e-ticaret ve bu alanda yapılan satın alma süreçleri odağında ön plana çıkıyordu. Bilhassa son birkaç yıldır yüksek süratte artan dijitalleşme, pandeminin olumlu sayılabilecek tek tesiri olan dijitalleşmeye yaptığı doping tesiri ile artık çok sayıda tüketici dijital müşteri olma özelliğini kazanıyor. Bu şahıslar meskenlerinden dahi dışarı çıkmadan dilek ettikleri markaların müşteri ekosistemlerine inançla dahil olabiliyorlar.

Burada hem müşteriler hem kurumlar için en kritik bahis ise sistemlere dahil olan şahısların ve devamındaki süreçlerin rastgele bir dolandırıcılık bahsiyle ilişkilendirilmemesi oluyor. İşte burada husus Uzaktan Kimlik Doğrulama’ya ve KYC’nin değerine geliyor. Avrupa’daki ve dünyadaki standartları ilgili bölgelerdeki regülasyon kurumlarınca belirlenen KYC, aslında siber güvenlik üzere çok hassas bir alanı temsil ediyor.

Identify verimli iş iştiraklerini Avrupa’ya da taşımayı hedefliyor

KYC konusunda Avrupa’da sağladığı başarıyı Türkiye’ye taşıyan önder KYC teknolojileri şirketi Identify’ın Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal yaptığı açıklamada “Hiper dijitalleşme ve şuurlu biçimde şekillenen regülasyon sayesinde KYC pazarı Türkiye’de süratle büyümesini sürdürüyor. Identify hem Türk hem de Alman mühendis ve analistlerden oluşan grubuyla ortaya koyduğu güçlü ARGE sayesinde geliştirdiği tahlille kesimin standartlarını tanımlıyor. Biz teknolojiyi her daim geliştirmeye ve ileri taşımaya devam ediyoruz. Öte yandan, pazarın sağlıklı biçimde büyümesi için de değerli bir misyon üstleniyoruz. Bu doğrultuda başlattığımız Identify Partner Programı ile güçlü ve sağlam teknoloji sağlayıcılarıyla iş iştirakleri geliştirmek gayesindeyiz. Kurumsal düzeyde başarılı performansa sahip şirketlerle Türkiye’de başlatacağımız ve verimli olacak iş birliklerini de gelecek devirlerde Avrupa’ya da taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Global olarak yayınlanan raporlara bakıldığında, uzaktan kimlik doğrulama pazarının 2026 yılına kadar 18,6 milyar doları aşarak yüzde 16,6 oranında büyümesi bekleniyor. Tıpkı raporlarda ayrıyeten, 2021 yılında 1,1 milyar olan uzaktan kimlik doğrulama süreçlerinin sayısının 2026’da 3 katına çıkarak 3,8 milyara yükseleceği işaret ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %