İSU, Zorlu Arazi Şartlarında Arızaya Müdahale Etti

0 0
Read Time:52 Second

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü takımları, Başiskele ilçesi Yuvacık Barajı sırtlarında yer alan Tepecik Mahallesinin içme suyu gereksinimini karşılayan hatta heyelan nedeniyle meydana gelen arızada kullanılacak boru ve materyalleri sırtlarında taşıyarak müdahale etti. Güç kaidelerde gerçekleştirilen çalışmaya mahalle sakinleri de takviye verdi.

Samanlı dağları üzerinde ve Yuvacık Barajı’nın üst kısmında yer alan Başiskele İlçesine bağlı Tepecik Mahallesi, lokal su kaynağında içme ve kullanma suyu gereksinimi karşılanıyor. İnönü Yaylasına yakın ve vadide yer alan içme suyu kaynağı, son günlerde tesirli olan yağışlar nedeniyle oluşan heyelan sonucu arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle su kesintisi yaşanması üzerine İSU Başiskele Şube Müdürlüğü grupları, araçların giremediği lakin yaya olarak gidilebilen arızaya müdahale edebilmek için çalışma başlattı.

Tepecik Köyü muhtarı ve mahalle sakinlerinin takviyesi ile birlikte İSU Başiskele grupları, arızada kullanılacak çelik boru ve ek kesimleri, yaklaşık 2 km uzunluğundaki şiddetli arazı kurallarında, omuzlarında taşıyarak arıza bölgesine ulaştı. Eğimli alanda arıza giderilerek Tepecik Mahallesi’ne su verildi. Tepecik Mahallesi muhtarı ve mahalle sakinleri, arızanın giderilmesinden ve suya kavuşmalarından ötürü İSU yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %