İzmir’in rekortmeni

0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second
Şampiyon okçu Sıla Özdemir’in yeni maksadı olimpiyat
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün okçusu Sıla Özdemir, muvaffakiyet basamaklarını rekorlar kırarak ilerliyor. Şimdi 14 yaşındayken Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 675 puan ile rekor kıran Sıla Özdemir, son olarak Antalya’daki klasik yay 60 metre Kadet U18 Bayanlar kategorisinde bu sefer 669 puanla yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Genç atletin yeni maksadı ülkemizi olimpiyat oyunlarında temsil etmek.
2017 yılında yaş kategorisinde Salon Türkiye Şampiyonluğu’na ulaşan Sıla Özdemir, 2019’da katıldığı Türkiye Okullararası Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nda yıldızlar kategorisinde şampiyon oldu. Bu yıl da Fransa’daki Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda Klasik Yay Bayanlar kategorisinde kadro halinde ikinciliği elde etmemizde hisse sahibi olan Sıla Özdemir, Klasik Yay Milletlerarası Karışık Kadro Yarışması’nda da ikinci olan grupta yer aldı. Şimdi 17 yaşındaki atletin, yeni amacı ise olimpiyat oyunlarına katılmak.
Mete Gazoz’un müsaadeden yürüyor
Altı yıllık mesleğine iki rekor sığdıran Sıla Özdemir, “Bundan sonraki birinci gayem İngiltere’deki Dünya Şampiyonası’nda kişisel derece almak. Uzak vadede ise olimpiyat şampiyonluğuna ulaşmak. Mete Gazoz, 2020 Tokyo’daki başarısıyla sporumuzu bütün ülkeye yaydı. Okçuluk daha tanınan bir spor olma yolunda ilerliyor. Bizler de onun müsaadeden ilerliyoruz” dedi.
Okçuluktan evvel yüzme, basketbol ve tenis üzere birçok branşta spor yaptığını belirten Sıla Özdemir, “Okçuluğun ferdî bir spor olması beni daha çok cezbetti. Kendi bedenimle ve kendi zihnimle baş başa kalarak daha uygun motive olduğumu gördüm. Her şey hayal etmekle başlıyor. Ben de her gece uyumadan evvel müsabakalarda final atışı yaptıktan sonra kürsüde madalya aldığım anın hayalini kuruyorum. Bu beni muvaffakiyete götürüyor” tabirlerini kullandı.
Babasının okçuluk sporu hakemi olduğunu belirten Özdemir, “En büyük destekçilerim ailem. Babam yıllardır hakemlik yapıyor. Benim bu spora başlamamdaki ve başarılı olmamdaki en büyük etken. Antrenörlerime de dayanaklarından ötürü çok teşekkür ediyorum” diye konuştu

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %