JetBlue, ilk Airspace tasarımlı A321LR siparişini teslim aldı

0 0
Read Time:1 Minute, 49 Second

ABD merkezli JetBlue Airways, Airbus’ın yeni Airspace kabin dizaynına sahip 13 adet A321LR siparişinin birincisini teslim aldı. Yeni A321LR’ler, JetBlue’nun bu yıl Londra’dan aktarmasız olarak başlayacak olan uzun vakittir beklenen transatlantik uçuş planını destekliyor. Havayolunun 13 yeni A321LR siparişine ek olarak, Airspace kabinlerine de sahip olacak olan A321neo varyantlarını içeren 57 adet Airbus siparişi daha bulunuyor. JetBlue, A321 teslimatı ile Airspace kabin dizaynını tek koridorlu aileyle buluşturarak Airbus’ın, A330neo ve A350 geniş gövdeli uçaklarıyla da uyumlu olan ve yolcu memnuniyetini arttıran özellikler sunan yeni ödüllü kabin dizaynına sahip birinci müşterisi oldu.

JetBlue Airways Corp. CEO’su Robin Hayes, “JetBlue’da, yeni transatlantik hizmetlerimiz için Airbus Airspace kabin içi dizaynlı Airbus A321 uzun menzilli tek koridorlu uçağımızı konuklarımızla buluşturmayı dört gözle bekliyoruz. Bu uçaklar, müşterilerimize, ihtimamlı ve butik biçimde bir hizmet sunmamızı sağlarken birebir vakitte daha geniş şahsî alan, daha büyük baş üstü dolapları, özelleştirilmiş aydınlatma ve kabin içinde geniş gövde hissi veren bir tasarım sunacak” dedi.

Airbus Ticaret Müdürü Christian Scherer, “JetBlue’nun yeni bir trend belirlemesi ve uzun menzilli operasyonlarında Airbus’ın yeni Airspace kabinini tanıtacak olması bizleri heyecanlandırıyor. Elbet, havayolunun pahalı yolcuları ve mürettebatına fevkalâde konforda kabin içi transatlantik tecrübesi sunacak olan bu uçaklar, JetBlue’nun gözdesi olacak!” dedi.

Airspace, A320 ailesine yolcu memnuniyetini arttıracak pek çok kabin geliştirmelerini getiriyor: Eşsiz bir giriş ve kişiselleştirilebilir özel aydınlatma (jet lag hissini azaltmaya yardımcı olur), ekstra ferdî alan sunan omuz düzeyinde yeni ince yan paneller, yine tasarlanan çerçeve ve tam entegre pencere tonları ile uygunlaştırılmış pencere görüşü, en yeni LED aydınlatma teknolojileri, sınıfının en geniş baş üstü dolapları, hijyenik temassız özelliklere ve antimikrobiyal yüzeylere sahip yeni tuvaletler.

Bu özelliklere ek olarak A320 ailesinin geniş kabin yapısı, 24 adet tam yatabilir koltuklu Mint Premium sınıfı özel süitleri ve ekstra diz alanı sunan sınırlı arkalıklarına sahip en geniş 18.4 inç koltuklu ve 114 yolcu kapasiteli iktisat sınıfı ile JetBlue’nun, yolcularına tüm sınıflarda gerçek uzun uzaklık konforunu sunmasını sağlayacak. İktisat koltuklarının birçok 32 inçlik bir alan sunarken, dört sırası ‘daha fazla alan’ için optimize edilecek ve yaklaşık 5 inçlik daha fazla alanla rastgele bir transatlantik iktisat sınıfı koltuğunun sunduğu en fazla bacak alanına sahip olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %