Jorge Jesus, Fenerbahçe’de enerjisiyle fark yarattı

0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Fenerbahçe’nin en büyük transferi olarak bedellendirilen teknik yönetici Jorge Jesus’u gerek idmanlarda gerekse Shkupi ve Tirana ile oynanan hazırlık maçlarında yakından takip edip, saha kenarında nasıl bir imaj sergilediğini tespit ettik: Jesus, Samandıra’daki tesislerde oynanan iki maçta da kenarda adeta mekik dokudu. 67 yaşında olmasına karşın hiç oturmayan Portekizli hoca, kenarda daima hareket halinde. Bu enerjik görünümü doğal olarak tüm gruba da yansıyor. Hazırlık maçlarında yanılgı yapanları tercüman Sinan Levi aracılığıyla tatlı sert biçimde uyaran Jesus, bu dönem foto muhabirlerine renkli pozlar verecek gibi!

AVUSTURYA KAMPI ÖNEMLi

Fenerbahçe ile Jesus’un gerçek manada tanışması ulusal gruplardan dönecek futbolcuların ve beklenen yeni transferlerin iştirakiyle 1-7 Temmuz tarihlerinde Avusturya’da yapılacak kampta olacak. Bu kampta 2 Temmuz tarihinde Sırbistan’ın Partizan ekibi, 6 Temmuz’da da Macaristan temsilcisi Mol Fehervar’la Graz kentinde hazırlık müsabakaları oynanacak.

HÜCUMUN YENi Önderi LiNCOLN HENRiQUE

Sezon hazırlıklarına 15 Haziran’da Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde start veren Fenerbahçe’de bugüne dek 5 futbolcu öne çıktı:

SERDAR AZiZ: Yıllar geçtikçe kişiliği de, futbolu da olgunlaşan Serdar Aziz, Shkupi ve Tirana ile oynanan iki hazırlık maçının da en güzeliydi. Şimdiden Jorge Jesus’un gözüne girmeyi başardı. 

OSAYi-SAMUEL: Sağ bekte alternatifi yok. Hem defansif hem ofansif olarak iki maçta da çok tesirliydi.

LiNCOLN HENRiQUE: Teknik yönetici Jesus’un ofansif oyun planının saha içi başkanı olacağı çok aşikâr. Şık paslar atan ve duran topları çok âlâ kullanan yeni transfer bu döneme imzasını atacak üzere gözüküyor.

MERGiM BERiSHA: Fizikî açıdan çok uygun durumda lakin kendini kanıtlama gayretinde olması omzuna gerilim yüklüyor. Şanssızlığı yüzünden o kadar moralsiz ki, hazırlık maçında attığı gol için bile lig müsabakasında gol atmış kadar sevindi. 

iRFAN CAN KAHVECi: Shkupi karşısında tutuk, fakat Tirana maçında çok yeterli bir imaj verdi. Bu dönem da Fenerbahçe’nin vazgeçilmezi olmaya aday.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %