Karşıyaka’da 96. Yıl Coşkusu

0 0
Read Time:51 Second

Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Karşıyaka’ya geldiği ve Karşıyaka Spor Kulübü formasına ay-yıldız armağan ettiği 24 Haziran 1926 tarihinin yıl dönümü kutlamaları büyük bir coşkuya sahne olacak.

Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Spor Kulübü, 1912 Karşıyaka Derneği ve Karşıyaka Taraftar Derneği iş birliğinde düzenlenecek aktiflik programı kapsamında birinci olarak; yarın (24 Haziran Cuma) saat 09.30’da Zübeyde Hanım Anıt Mezarı ziyaret edilecek. Akabinde saat 10.00’da Latife Hanım Köşkü’nde “Karşıyaka ve Atatürk” fotoğraf standı açılacak.

YENİ TÜRKÜ VE SİRMC SAHNE ALACAK

Saat 17.30’da “Rüzgarın Kızı” lakaplı Karşıyakalı atletizmci Semra Aksu’nun ismini taşıyan atletizm pistinin açılışı gerçekleştirilecek. 19.00’da ise Bostanlı Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılacak. Akabinde kano, yelken ve bisiklet korteji start alacak. Akşam gerçekleştirilecek olan konserlerle 24 Haziran coşkusu doruğa taşınacak. Karşıyaka Spor Kulübü’ne yaptığı müzikler ile tanınan Sirmc saat 20.30’da Bostanlı Yasemin Kafe önündeki konser alanında sahne alacak. Akabinde sevilen müzik kümesi Yeni Türkü, birbirinden hoş müzikleri ile Karşıyakalılarla buluşacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %