Kovid’e karşı yeni ilaç: Ölüm riskini yarıya düşürüyor!

0 0
Read Time:57 Second

Avrupa Birliği’nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip corona virüs hastalığından (Kovid-19) ölüm riskini yüzde 50 azalttığı duyurulan ilacı değerlendirmeye alabileceğini bildirdi.

NTV’deki habere göre; EMA’nın aşı stratejisinden sorumlu Marco Cavaleri, basın toplantısında yaptığı açıklamada, Amerikan ilaç şirketi Merck’in Kovid-19’a karşı geliştirdiği deney aşamasındaki ilaçla ilgili, “Gelecek günlerde bu hapı incelemeye başlayıp başlamayacağımızı değerlendireceğiz” dedi.

Merck, 1 Ekim’de söz konusu hapın virüse yeni yakalanmış kişilerde hastaneye yatmayı ve ölüm riskini yarıya düşürdüğünü duyurmuştu.

“MEVCUT AŞILAR ÖLÜMLERE KARŞI KORUYOR”

Cavaleri ayrıca Pfizer/BioNTech gibi mRNA aşılarıyla ilgili temel güvenlik endişesinin miyokarditis (kalp kası iltihaplanması) olduğunu anımsatarak bu vakaların özellikle 2. dozdan sonra görüldüğünü belirtti.

Bildirilen miyokarditis vakalarının çoğunun hafif olduğuna dikkati çeken Cavaleri, “3. dozdan sonra bu riski henüz tanımlayamıyoruz çünkü çok nadiren ortaya çıkıyor. Şimdilik bildiğimiz;
Kovid-19 aşılarının 2 doz halinde uygulandığında hastaneye yatış ve ölüme karşı koruma sağladığı.”
değerlendirmesini yaptı.

Cavaleri, sene sonu itibarıyla monoklonal antikor olarak bilinen yeni Kovid-19 tedavilerini duyurmak üzere 4 antiviral ilaç üzerinde çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.

AstraZeneca, Kovid-19 ilacı için acil kullanım onayı istedi

 

“İzinsiz ilaçlar, insanlarda test edildi” iddiası!

 

Koronaya iyi geldiği iddia edilen ilaç zehirliyor

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %