Kripto hedge fonu Three Arrows Capital tasfiye sürecine girdi

0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Investing.com – İngiliz Virgin Adaları’ndan gelen mahkeme kararı, Singapur merkezli Three Arrows Capital’ın tasfiye edilmesini hükmetti.

Sky News haberine nazaran Kripto para hedge fonu Three Arrows Capital (3AC), kripto para sanayisini sarsmaya devam eden krizin ortasında tasfiye sürecine girmiş oldu. Servis edilen habere nazaran Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kurulan Singapur merkezli şirket için İngiliz Virgin Adaları’ndaki hissedarlarının başvurusu üzerine tasfiye kararı alındı.

Voyager Digital’in temerrüt bildirimi sonrası öteki alacaklılar hareket geçti

Piyasada yapılan yorumlar ortasında tasfiye sürecinin kripto dalı için krizi daha da derinleştireceğine yönelik tasalar bulunuyor. Bu sıcak gelişme öncesi dün Voyager Digital, 3AC’deki alacakları için temerrüt bildiriminde bulunduğunu ve yasal süreç için çalışmaların başladığını bildirmişti. Bu ortada Voyager Digital’in 3AC’deki alacak toplamının 174 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor.

Bunun üzerine bugün Virgin Adaları’ndaki alacaklıların da süratli bir biçimde hareket edip kripto şirketi için tasfiye kararı aldıkları görülüyor. Öbür yandan Three Arrows Capital yetkilileri, ay başından bu yana devamlı formda irtibat halinde kalarak kurtarma planları üzerine ağır gayretler harcadılar. Fakat kripto para sanayisindeki olumsuz ortamın ay boyunca devam etmesi, şirketin likidite krizini aşamamasına yol açtı.

Bu süreçte finansal yapısı güçlü kalan kimi kripto şirketleri, bölümde istikrar ortamını tekrar tesis etmek için güç durumda olan birkaç kripto şirketine kredi tesis etti, lakin 3AC ve Celsius’un kurtarılamayacak büyüklükte bir borç yüküne sahip olduğu iletildi.

İngiliz Virgin Adaları’ndan çıkan tasfiye kararı sonrası, şimdi Three Arrows Capital yetkilileri bir açıklamada bulunmadı.

Yazar: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %