Kripto para sektöründen güncel haberler

0 0
Read Time:2 Minute, 32 Second

Investing.com – Kripto para piyasalarındaki yeni gelişmelerden derlediğimiz günlük haber özetimizle satır ortalarında kalan kripto haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

eBay, NFT pazar yeri, KnownOrigin’i satın aldı

Dünya çapında milyonlarca satıcı ve alıcıyı buluşturan global bir ticaret önderi olan eBay, bugün en yenilikçi NFT Pazar yerlerinden biri olan KnownOrigin’i satın aldığını duyurdu. 

2018 yılında İngiltere’nin Manchester kentinde kurulan KnownOrigin, sanatkarların ve koleksiyonerlerin Blockchain aracılığıyla NFT’ler oluşturmasına, satın almasına ve tekrar satmasına imkan tanıyan bir platform. eBay ise Mayıs 2021’de NFT’lerin alım satımına müsaade vermeye başlayarak bu bölüme birinci adımını attı.

Bir haftada 2 milyar dolar kıymetinden fazla Bitcoin, borsalardan çıkarıldı

Glassnode bilgilerine nazaran, 14 Haziran’dan bu yana 108.200’den fazla Bitcoin (BTC) kripto borsa cüzdanlarından çıkarıldı. Öbür bir deyişle, bir hafta içinde borsalardan ortalama 2,21 milyar dolar kıymetinde Bitcoin çekildi.

Shiba balinalarını fiyat yükselişinde başrol oynadı 

Shiba Inu fiyatı, dün %45’ten fazla artarak 0.000012 dolara ulaşırken büyük ölçekli süreçlere gerçekleşti. IntoTheBlock bilgilerine nazaran, Shiba Inu balinaları, kripto paranın yükselişinde başrol oynadı ve son 24 saatte aktivitelerini yüzde 888 oranında artırdı.

WhaleStats’ın en âlâ 100 Shiba Inu sahibine ait tahliline nazaran kripto balinalarının milyarlarca Shiba Inu ticareti gerçekleştirmesi ve büyük süreçlerin sayısında bir artışa yol açması nedeniyle etkin adreslerde %16,67’lik bir artış görüldü. Balinaların süreç hacimleri son 24 saatte sırasıyla %27 oranında arttı.

Singapur ödeme hizmeti için Crypto.com, Genesis ve Sparrow’a süreksiz onay verdi

Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkede kripto ödeme hizmetleri sunmaları için Crypto.com, Genesis ve Sparrow’a süreksiz bir onay verdi.

Singapur Başbakan Yardımcısı Heng Swee Keat Çarşamba günü yaptığı açıklamada, üç ek dijital ödeme tokeni hizmeti lisans başvurusu sahibinin prensipte onay aldığını söyledi. Büyük Ödeme Kuruluşu Lisansı, şirketlerin Singapur kripto para ünitesi hizmetleri yahut dijital ödeme tokeni (DPT) hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi ödeme hizmeti sunmasına imkan tanıyor.

Kripto platformu FalconX, düşüşe karşın kıymetini ikiye katlayarak 8 milyar dolara çıkardı

California merkezli teşebbüs, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, GIC ve evvelki yatırımcısı B Capital liderliğinde yatırımcılardan D Serisi fonda 150 milyon dolar topladığını açıkladı.

Kurumsal yatırımcılar için dijital varlık alım satım platformu ve aracı kurum hizmeti veren FalconX, kripto piyasalarında büyük bir düşüşe karşın pahasını ikiye katlayarak 8 milyar dolara çıkardı.

Hindistan idaresi, haftaya kripto paralar için satış vergisini tartışacak

Yerel haberlere nazaran Hindistan’da bir bakanlık paneli, önümüzdeki hafta kripto para ünitesi süreçlerinde mal ve hizmet vergisini görüşmek üzere toplanacak.

Federal ve eyaletlerin maliye bakanlarından oluşan panel, sanal dijital varlıklardaki süreçleri daha tesirli bir formda izlemek için vergi ağını genişletmeye çalışıyor. 

Panelin bir sonraki toplantısında bir oran belirlemesi pek mümkün gözükmüyor, lakin söylentiler, en yüksek vergi dilimi olan %28’lik oranında vergi konulabileceği istikametinde.

Binance.US, Bitcoin süreçlerinde kurulu kaldırıyor

Binance’in ABD iştiraki Binance.US, bundan sonra dolar ile yapılan Bitcoin alım ve satım süreçlerinden işlem fiyatı almayacak.

BinanceUS CEO’su Brian Shroder yaptığı açıklamada çabucak yürürlüğe giren değişikliği ilgili kesimde fiyatlara yaklaşım biçiminde ihtilal yapma, kriptoya erişimi artırma ve pazar ile borsa müşterilerine gereksinim anında yardımcı olma hareketi olarak yorumladı. Binance.US, böylelikle birden fazla Bitcoin paritesinde alım satım fiyatlarını kaldıran birinci Amerikan kripto borsası oluyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %