Mastercard, piyasa düşüşüne rağmen kripto paralar konusunda iyimser kalıyor

0 0
Read Time:1 Minute, 24 Second

Investing.com – Global ödeme şirketi Mastercard, uzun müddettir kripto şirketleriyle stratejik paydaşlıklar kurarak kripto para sanayisinde yer alma niyetini ortaya koyuyor.

Mastercard, kripto piyasalarındaki volatiliteye karşın sanayinin uzun vadede önemli bir potansiyele sahip olduğu görüşünü koruyor.

Ödeme devinin Yeni Eser Geliştirme ve İnovasyondan Sorumlu Lider Yardımcısı Harold Bosse, Avalanche’ın düzenlediği bir online seminere katılarak kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin beklenenden daha kısa müddette ana akıma entegre olabileceğini söyledi. Bunun yanında Bosse, ana akım benimsemesi için farklı bir görüş ortaya attı.

Harold Bosse, pek çok insan üzere kripto para ve Blockchain sanayisini internetin birinci vakitlerine benzettiğini söylerken ana akıma ulaşmak için kripto paraların göz önünde olmaması gerektiğini argüman etti.

Bu görüşünü ayrıntılandıran Bosse, kripto paraların finansal sistemin işleyişi içinde görünmez bir modülü olması gerektiğini söylerken sanayinin karmaşıklıktan kurtulup sade bir yapıyla daha verimli kullanımlar sunması gerektiğini savundu.

Öbür yandan Bosse, kripto paraların ana akımda benimsenmesi konusunda değerli bir pürüz olarak şirketlerin üst idaresinin kripto paralar konusundaki bilgi eksikliklerini görüyor. Yönetici, şirketlerin, DeFi teknolojisini benimseme yolundaki mahzurları ise Blockchain maliyetleri, sürat ve düzenleyici meseleler olarak görüyor.

Mastercard, kripto alanında büyümeye devam ediyor

Mastercard, son yıllarda en büyük rakibi Visa ile kripto teşebbüsleri konusunda bir rekabet içinde. Bu müddet zarfında kripto hizmetleriyle ilgili patentler alan ödeme şirketleri, kripto para mükafatları, kripto takviyeli kredi kartları ve kimi kripto teşebbüslerini satın alımlarıyla gündeme geldi. 

Mastercard, son olarak Gemini ve kripto kredi şirketi Nexo ile kripto kredi kartları çıkarmak için stratejik bir iş birliği yaptı. Bu yılın başında ise şirket, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase (NASDAQ:COIN) ile bir muahede yaptı. Bu muahede kapsamında Coinbase ile devreye alacağı NFT pazar yerinde Mastercard dayanaklı banka ve kredi kartlarının kullanılması konusunda muahede imzalandı.

Muharrir: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %