Mazars Denge 2 Entegre Raporunu Yayınladı

0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

Memleketler arası Vergi, Kontrol, Muhasebe ve Danışmanlık firması Mazars İstikrar, ikinci entegre raporunu yayınladı. “Önce insan” yaklaşımıyla pandemi periyodundaki zorluklarla nasıl gayret edildiğinin ve şirketteki dönüşüm projelerinin aktarıldığı rapor, tüm paydaşlarla şeffaf bir irtibat kurulmasını hedefliyor. Sürdürülebilirlik ve entegre bakış açısı konusunda farkındalığı arttırmayı hedefleyen Mazars Denge’nin 2020 yılı entegre raporu Memleketler arası Entegre Raporlama Kurulu (IIRC) Entegre Raporlama Çerçevesi () ile uyumlu olarak hazırlandı.

2020 yılında kendi bölümünde entegre rapor yayınlayan birinci, tüm Türkiye’de entegre rapor yayınlayan on sekizinci firma olan Mazars İstikrar, ikinci entegre raporunda dünyada ve ülkemizde kalıcı bir değişim başlatan global Covid-19 salgınını ve “önce insan” yaklaşımını merkeze alıyor; 2020 yılını ve sonrasını entegre bakış açısıyla irdeliyor.

Entegre Raporlama Türkiye Ağı (ERTA) Üyesi Mazars İstikrar, sürdürülebilirlik alanındaki farkındalığın artırılmasına katkıda bulunmak ve tüm paydaşlarıyla daha yakın bir irtibat halinde olmak üzere çıktığı seyahatte, ikinci defa sürdürülebilirlik raporlamasının bir adım ötesine geçerek entegre raporunu Milletlerarası Entegre Raporlama Kurulu (IIRC) Entegre Raporlama Çerçevesi () ile uyumlu olarak hazırladı. Raporda, paydaş anketleri sonuçlarına nazaran belirlenen öncelikli bahislere ait 1 Ocak 2020 – 31 Aralık 2020 devrini kapsayan 12 aylık sürece ilişkin performans, entegre niyet yaklaşımını temel alarak paydaşlarla paylaşıldı.

Mazars İstikrar CEO’su ve Sürdürülebilirlik Elçisi Dr. İzel Levi Coşkun raporun sunuşunda

“Dünya büyük bir dönüşüm içinde. 2020 başında duyurulan Yeşil Mutabakat ile 2050 yılına kadar Avrupa Birliği üye ülkelerinin Net 0 yani karbon nötr bir pozisyona ulaşması hedefleniyor. Ülkelerin bu emele ulaşabilmesini sağlamak için 1 trilyon Euroluk bir fon transferi kelam konusu. Yeşil Mutabakatın getirdiği yaptırımlarla birlikte Avrupa Birliği ile ticari bağ içinde bulunan tüm ülkelerin iş yapış formları değişecek.

Mazars İstikrar olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve kendi içimizde de adım adım bu istikamette ilerleme kaydediyoruz. 2020 yılında ön hazırlıklarını yaptığımız üzere karbon emisyonları ölçüm sistemi başta olmak üzere birçok parametrede otomatik bilgi elde edebileceğimiz bir altyapı kurduk. 2021 yılı içinde B-Corp olmayı ve finansal olmayan dataları performans kıymetlendirme sistemimize dahil etmeyi hedefliyoruz.”

kelamlarıyla Mazars Denge’nin maksatlarına ve gelişmelere değindi.

Global Raporlama Teşebbüsü (Global Reporting Initiative – GRI) GRI Standartları: “Kapsamlı” (Comprehensive) uygulama seviyesine uygun olarak hazırlanan raporda, tıpkı vakitte Sürdürülebilirlik Muhasebesi Standartları Kurulu’nun (Sustainability Accounting Standards Board– SASB) Profesyonel & Ticari Hizmetler (Professional & Commercial Services) rehberi dikkate alındı. Rapor, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Emelleri ve Mazars Denge’nin imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Global Prensipler Sözleşmesi’nin prensiplerini ve Birleşmiş Milletler Bayanın Güçlendirilmesi Prensipleri ilerleme bildirimlerini de içermektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %