Mezopotamya’nın Kapıları Delondra ile Açılıyor

0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Delondra, Mezopotamya’nın kültür başkentlerinden biri olan Mardin’in bâtın sular altında kalmış sanatı telkariyi, mücevherleri ile tüm dünyanın gözleri önüne seriyor. İngiltere ve Türkiye pazarına yönelik zanaat ve kültür taşıyıcılığı yapan Delondra, otantik lüksü, çağdaş dünya için şahsileştiriyor ve doğunun şık işçiliğini yeni trendlerin kendisine uyarlıyor.

Tarih boyunca farklı kavimlerin bir ortada yaşadığı; farklı medeniyetlere, farklı kültürlere mesken sahipliği yapmış olan ve “Medeniyetlerin Beşiği” olarak anılan Mezopotamya kültürünün taşıyıcısı olma misyonunu üstlenen Delondra kadim semboller aracılığı ile bu kültürünün hudutlarını genişletip kapsayıcılığını dünya ile paylaşıyor. Mücevheri telkari sanatının eşsiz lisanıyla yine tanımlayan Delondra, daha evvel keşfedilmeyen his ve fikirleri ortaya çıkarıyor.

Delondra’nın kurucusu Dilara Ensari Mezopotamya’da, bilhassa Mardin’de bulunan gümüş ve altınların kullanımı ile gerçekleştirilen telkari sanatını modernize etmek, tıpkı vakitte bu bölgeye mahsus özel sembolleri, kıssaları ve tecrübeleri telkari sanatıyla harmanlayarak herkesle paylaşmayı amaçlıyor. Dilara Ensari eğitimini finans ve işletme alanında tamamlamış ve akabinde mücevherata olan ilgisi ile Delondra markasını hayata geçirmiştir. Memleketi Mardin’in, Mezopotamya’nın ve Ensari ailesinin varlıklı kültürel mirasını benimseyerek dizaynlarını şekillendiren Dilara Ensari, Delondra’yı geçmişi günümüze uyarlamak ve kuşaktan nesile aktarmak hayaliyle kuruyor. “Bu kültürün samimiyetini, herkesi kucaklamasını ve farklı kanılara duyduğu saygıyı markamıza entegre ettik” yorumunda bulunan Ensari, bütün bu pahalı kültürel motifleri müşterilerine en âlâ biçimde yansıtmayı hakikaten gönülden dilediğini de belirtiyor.

Mezopotamya’nın binlerce yıllık sofistike el sanatları tarihini günümüzün eklektik lüks anlayışıyla birleştiren Delondra, Medeniyetler Beşiği’nin mistik zanaatını ortaya çıkarıyor, pahalı elmasların zarafetiyle mücevherler üzerine telkari sanatını işliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %