Mezuniyette ’evlilik’ teklifi

0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

ÜNİVERSİTE mezuniyetleri, 2 yıllık pandemi molasının akabinde ‘görkem’li formda tekrar düzenlenmeye başladı. Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlediği mezuniyet merasiminde, Su Eserleri Fakültesi’ni birincilikle bitiren Gamze Yapıcı’ya tıpkı fakülteden 2 yıl evvel mezun olan 3 yıllık erkek arkadaşı Mehmet Şimşir evlilik teklifi yaptı. Çiftin memnunluğu dakikalarca alkışlandı.

UNUTULMAZ OLSUN İSTEDİM

Evlilik teklifini yapan Mehmet Şimşir, yaşananları şöyle anlattı: “Unutulmaz bir teklif olmasını istiyordum. Gamze fakülte birincisi olacaktı. O birinciliği taçlandırmak için bu türlü bir şey düşündüm. Pandemide mezuniyet merasimi yapamadığımızdan hem kendi mezuniyetimi kutlamak hem de Gamze’ye evlilik teklif etmek istedim. Çok heyecanlıydım. Gamze teklifimi kabul etti. Şu an yüksek lisans yapıyorum. Tez dönemindeyim. Yüksek lisansı tamamladıktan sonra, önümüzdeki yıl düğün yapmayı istiyoruz.”

MUTLULUKTAN AĞLADIM

Gamze Yapan da yaşadığı memnunluk ve şaşkınlıkla ilgili şunları söyledi: “Hâlâ şoktayım. O an zati çok gergin ve heyecanlıydım. Bir de evlilik teklifi alınca, ‘evet’ bile diyemedim, ağzımı açamadım. O an ayakta güç duruyordum, Mehmet tutuyordu beni. Memnunluktan ağladım. Sonrasında da çok ağladım.” 

NİKÂH ŞAHİTLERİ REKTÖR ÖZKAN OLACAK

Mezuniyet merasimi sonrasında çifti makamında ağırlayan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Mezuniyet törenimizde yapılan evlilik teklifi bizi de çok şaşırttı. Öğrencilerimizin mezuniyet sevinçlerine ortak olmak için oradaydık, diğer bir memnunluğu da paylaştık. Nikâh şahitleri olmamı istediler. Memnunlukla kabul ettim. Biz mezunlarımızla, öğrencilerimizle, hocalarımızla birlikte 180 bin kişilik bir aileyiz. Sahiden bu aile olma hissini hissediyorum ve en büyük isteğim bu hissin üniversitemiz genelinde de hâkim olması.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %