Mikromobilite alanında yurt dışına açılan ilk şirket BinBin oldu

0 0
Read Time:2 Minute, 8 Second

Mikromobilite alanında teknoloji üreten, çevreci ve pratik ulaşım tahlilleri sunan teknoloji şirketi BinBin, birinci yurt dışı yatırımını Bulgaristan’ın başşehri Sofya’ya yaptı. 1000 scooter’la Bulgaristan pazarına giren BinBin, konforlu bir sürüş tecrübesi sunan yeni aygıtlarının yanı sıra operasyon ve müşteri hizmetleri alanındaki deneyimiyle de fark yaratmayı hedefliyor.

Hem sürdürülebilir bir dünya hem pratik ulaşım için kısa aralıklı seyahatlerde yarattığı çevreci, ekonomik ve eğlenceli tahliller ile Türkiye genelinde 14 farklı kentte 1,5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet sunan BinBin, birinci yurt dışı yatırımını Bulgaristan’a yaptı. Küresel ve lokal mikromobilite oyuncularının yer aldığı Bulgaristan pazarına 1000 adet yeni scooter’la giren BinBin, operasyon ve müşteri hizmetlerindeki deneyimiyle Sofyalı kullanıcılara hizmet vermeye başladı. BinBin, mikromobilite kesiminde başkan bir marka olan Segway’in aygıtlarıyla girdiği Bulgaristan pazarına yeni bir soluk getirdi.

2022 sonunda yurt dışındaki 15 kentte olmak istiyoruz

BinBin CEO’su Kadir Abdik, mikromobilite ekosistemi içinde istikrarlı bir biçimde büyüdüklerini belirterek, birinci yurt dışı yatırımıyla ilgili şunları söyledi: “Ülkemizde sunduğumuz sürdürülebilir mikromobilite ulaşım tahlillerini yurt dışındaki kullanıcıların da hizmetine sunmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Yurt dışındaki birinci durağımız Sofya oldu. Nüfusundan coğrafik özelliklerine, toplu taşıma imkanlarından kullanıcı eğilimlerine pek çok kriter Sofya’ya yatırım yapmamızda tesirli oldu. Birebir kriterler doğrultusunda farklı kentlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kent kurallarına nazaran en düzgün formda uyarlanmış yeni aygıtlarla Sofya’da hizmete başladık. Kullanıcı alışkanlıkları açısından birbirimize benzeyen ülkeleriz. Bulgaristan’da da tıpkı ülkemizde olduğu üzere, işimizin tabiatı gereği 7/24 özveri ile çalışan saha ve dayanak merkezi grubumuzla birlikte en düzgün hizmeti sunacağız. Avrupa’nın daha pak havadan daha pak ulaşıma kadar etraf ve iklimle ilgili gayeleri doğrultusunda güçlü siyasetler geliştiren Bulgaristan’ın etraf hassaslığına katkıda bulunacağımız için de ayrıyeten memnunuz. Katma paha yaratabileceğimize inandığımız ülkelerde olmayı sürdüreceğiz. Yıl sonuna kadar yurt dışında 15 kentte olmayı hedefliyoruz.”

Küresel oyuncularla tıpkı kulvarda olacağız

Türkiye’nin mikromobilite alanındaki dönüşüm seyahatinin kıymetli bir kesimi olduklarını vurgulayan Kadir Abdik, şöyle devam etti: “Kurulduğumuz 2019 yılından bu yana kullanıcılarımıza en yeterli ve sürdürülebilir mikromobilite ulaşım tahlillerini sunmak ve bilhassa kısa uzaklıklı seyahatlerde bir ulaşım platformu haline dönüşmek vizyonuyla büyüyen bir teknoloji şirketiyiz. Yerli yazılım ve mühendislik dokunuşuyla, sunduğumuz hizmeti eşsiz kılmayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışı yatırımlarımızla da küresel oyuncuların yer aldığı mikromobilite ekosisteminde büyümeyi hedefliyoruz. Bundan sonra küresel oyuncularla birebir kulvarda olacağız. Bu yıl, birebir vakitte dünyanın en büyük mikromobilite konferanslarından biri olan Micromobility Europe 2022’nin (Mikromobilite Avrupa) ana sponsoru olduk. 1-2 Haziran tarihleri ortasında Amsterdam’da düzenlenecek konferansta mikromobilite alanındaki vizyonumuzu ekosistemin oyuncularıyla paylaşacağız. Dünyaya açılan bir şirket olarak memleketler arası platformlarda daha sık yer almak istiyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %