Milyarder Bill Gates ve Melinda Gates çifti boşanma kararı aldı

0 0
Read Time:47 Second

Eric M. Johnson / Alexandra Ulmer

SEATTLE, 4 Mayıs (Reuters) – Dünyanın en büyük yardım vakıflarından birinin milyarder kurucuları Bill ve Melinda Gates, 27 yıllık evliliklerinin akabinde dün boşanma davası açtılar lakin yardım çalışmalarını bir arada sürdürme kelamı verdiler.

The Bill & Melinda Gates Foundation ismindeki vakıf yoksulluk ve hastalıkla gayret etmek için 20 yıl içinde 50 milyar dolardan fazla harcama yaparak sıhhat alanında dünya genelinde en tesirli kurumlardan biri haline geldi.

Geçen yıl COVID-19 ile uğraşa 1,75 milyar dolar kaynak ayıran vakıf sıtma ve çocuk felcinin ortadan kaldırılması, aşılama ve çocuk beslenmesi alanındaki çalışmalara verdiği takviye ile tanınıyor.

Bill ve Melinda Gates ortak boşanma kararlarında evliliklerinin “telafi edilemez biçimde bozulduğunu” belirttiler lakin mal varlıklarını nasıl bölüşecekleri konusunda muahedeye vardıklarını söz ettiler.

Microsoft’un MSFT.O kurucu ortağı 65 yaşındaki Bill Gates, 56 yaşındaki eşi Melinda French Gates ile eşinin Microsoft’ta eser müdürü olarak çalışmaya başlamasıyla tanışmıştı. Bill ve Melinda Gates, 1994 yılında Hawaii’de evlenmişti.

Haberi çeviren: Berna Suleymanoglu
Redaksiyon: Can Sezer

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %