Ömer Toprak Nuri Şahin’i kırmadı, Antalyaspor’un transfer teklifini kabul etti

0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

Werder Bremen, ekip kaptanlarından Ömer Toprak’ın performans bazlı yeni mukavele teklifini reddettiğini ve özgür bırakıldığını açıklamıştı. Kulüpten yapılan açıklamada “Ömer Toprak ile son birkaç gündür temas halindeyiz ve bu kararı hiç de kolay vermediğini biliyoruz. Onunla çalışmaya devam etmek isterdik. Bilhassa son 3 yılda hem saha içinde hem saha dışında ekip için kıymetli bir rol oynadı. Geçen yıl kaptan olarak kadronun önderiydi. Kendisine bir teklifte bulunduk lakin reddetti. Kararına hürmet duyuyor, onun için en güzelini diliyoruz. Yaptıkları için teşekkür ediyoruz” denildi.

Ömer Toprak’ın ayrılık kararı sonrası gözler Türk kulüplerine çevrildi ve birinci atılım Antalyaspor’dan geldi. 

Soner Aydoğdu ve kaleci Alperen Uysal’ı takımına katan Nuri Şahin idaresindeki kırmızı beyazlılar Ömer Toprak ile her mevzuda muahede sağladı. Borussia Dortmund’da birlikte oynadığı yakın arkadaşı Nuri Şahin’in talebini geri çevirmeyen Ömer Toprak mesleğini Türkiye’de sürdürme kararı aldı.

2 YILLIK MUKAVELEYİ İMZALAYACAK

Buna nazaran Toprak ile 2 yıllık mukavele imzalanacak. Antalyaspor’un transferle ilgili resmi açıklamayı yakın vakitte yapması bekleniyor.

Nuri Şahin’in ısrarla istediği 32 yaşındaki Ömer Toprak, uzun yıllar Muhteşem Lig devleriyle anılmış lakin transfer gerçekleşmemişti. birinci Türkiye tecrübesini Antalyaspor formasıyla gerçekleştirecek.

32 yaşındaki Ömer Toprak, 2019 yılında Dortmund’dan Bremen’e Transfer olmuştu. Ulusal futbolcu Bremen formasıyla 36 Bundesliga ve 21 Bundesliga 2 maçına çıktı.

NURİ ŞAHİN’İN DORTMUND FORMASIYLA EN ÖZEL ANLARI

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %