OPET’e Kincentric Best Employers’tan bir kez daha Türkiye’nin En İyi İşyeri Ödülü

0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

Türkiye’nin önde gelen akaryakıt şirketlerinden OPET, çalışan tecrübesine dayanan Kincentric Best Employers (En Uygun İşyerleri) 2020 araştırmasında bir defa daha “Türkiye’nin En Uygun İş Yeri” mükafatını almaya hak kazandı. Kincentric Best Employers programı kapsamında çalışanlar tarafından yapılan değerlendirmeler ışığında oluşturulan listede, çalışanlarına en düzgün iş yeri tecrübesi ve çalışma ortamını sağlayan şirketler, “Türkiye’nin En Âlâ İşyeri” olmaya hak kazandı. Araştırmada şirketler, Çalışan Bağlılığının yanında “Çeviklik, Bağlı Kılan Liderlik ve Yetenek Odağı” endekslerine nazaran değerlendirildi. OPET, tıpkı vakitte akaryakıt dağıtım bölümünde listede yer almaya hak kazanan tek şirket olarak belirlendi. OPET, Türkiye’nin en geniş iştirakli işyeri araştırmasında geçen yıl da çalışanlarına en düzgün işyeri tecrübesi ve çalışma ortamını sağlayan şirketler ortasında yer almıştı. OPET’te çalışan tecrübesine büyük kıymet verdiklerini belirten OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca “Çalışanlarımız en büyük bedelimiz. İnsan kaynakları politikalarımızda memnun bir çalışan tecrübesi yaratmayı hedefliyoruz. Çalışma arkadaşlarımıza güçlü irtibat ve motivasyon ortamı sağlıyoruz. Kurumsal imkanlar ve yararlarla gelişime, muvaffakiyete hakikat yönlendiriyor ve başarıyı ödüllendiriyoruz. İş verimliliklerini daima yükseltmeyi, meslek imkanları sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZIN MEMNUNLUĞU BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Pandemi devrinde de çalışan tecrübesine odaklandıklarını lisana getiren Ağca, “Çalışanlarımızın memnunluğu bizim için çok kıymetli. Daima gelişimin teşvik edildiği, sağlıklı ve inançlı bir iş ortamı en değerli önceliklerimizden biri. Çalışma arkadaşlarımız için güçlü bağlantı ve motivasyon ortamı sağlamayı, insan kaynakları sistem ve uygulamalarıyla tüm arkadaşlarımızı dinlemeyi önemsiyoruz. Pandemide de birinci günden itibaren tüm çalışanlarımıza ‘bizim için önemlisiniz’ fikrimizi hissettirmeye çalıştık. Salgınla birlikte pek çok kurum ve kuruluş üzere biz de uzaktan çalışma sistemine geçtik. Sık sık online buluşmalar yaptık. Eğitim programlarımızı da çevrimiçi hale getirdik. Uzaktan çalışmanın getirdiği çeşitli zorlukları hafifletebilmek ve gerilimle baş edebilmek için çevrimiçi etkinlikler, konusunda uzman şahıslarla buluşmalar hayata geçirdik. “Sen Nerede İnsan Kaynakları Orada” uygulamasını başlatarak tüm sorularının süratle ve eksiksiz cevaplanabilmesini sağladık. 7/24 hizmet veren “OPET Çalışan Takviye Hattı” ile çalışanlarımıza ve birinci dereceden yakınlarına ruhsal danışmanlık ve türel bahisler da dahil pek çok mevzuda uzmanlar tarafından bilgi dayanağı vermeye devam ediyoruz. Çalışanlarımızın bağlılığı ve memnunluğu kurumsal markamızın muvaffakiyetini da beraberinde getiriyor. Çalışan tecrübesi odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

ÇALIŞANLAR ŞİRKETLERİNİ 4 KATEGORİDE PAHALANDIRIYOR

En Uygun İşyerlerinin çalışanların görüşleri doğrultusunda belirlendiği program, Türkiye’de 2006 yılından bu yana uygulanıyor. İnsan Kaynakları ve İdare Danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric’in 50 yılı aşkın mühletle çalışanlarla yaptığı ve işyeri harikalığını ölçümlediği araştırmalar kapsamında, 2020 yılında Türkiye’nin En Uygun İşyeri mükafatını alan şirketler Çalışan Bağlılığının yanında “Çeviklik, Bağlı Kılan Liderlik ve Yetenek Odağı” endekslerine nazaran belirlendi. Dünya’da 20 yıldır 78 farklı pazarda yürütülen Best Employers Programı’na yalnızca son 5 yılda 4.000′in üzerinde farklı şirket dâhil oldu, 15 milyon çalışana ulaşıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %